۱
درسایه عدم شفافیت و پاسخگویی؛

تغیرات پی در پی مدیریتی در بیمارستان چابهار به چه علت است؟/ مشکلات بیمارستان امام علی (ع) معضل جدی مردم چابهار

وجود مشکلات زیاد در تنها بیمارستان شهر بندری چابهار باعث شده تا نارضایتی های زیادی از سوی مردم در خصوص این بیمارستان شکل بگیرد.
تغیرات پی در پی مدیریتی در بیمارستان چابهار به چه علت است؟/ مشکلات بیمارستان امام علی (ع) معضل جدی مردم چابهار
به گزارش پایگاه خبری چهاربهاران؛ شهرستان چابهار جنوبی‌ترین شهرستان در استان سیستان و بلوچستان این روزها در حوزه بهداشت و درمان حال خوشی ندارد، این شهر که علاوه بر جمعیت بالای خود حتی شهرستان‌های اطراف نظیر شهرستان دشتیاری که محروم‌ترین شهرستان کشور است را پوشش می‌دهد دچار مشکلات زیادی است.

طبق بازدید میدانی خبرنگار ما و شهروندان وجود زباله‌های زیاد در حیاط و راهرو های بیمارستان، مشکلات زیرساختی و ساختمانی، استعمال مواد مخدر برخی در حیاط این بیمارستان و عدم توجه لازم کادر پزشکی به بیماران از جمله مهم‌ترین مشکلات این بیمارستان است.

با وجود این مشکلات عدم پاسخگویی لازم مدیران مسئول فضای مجازی تبدیل شده به مکانی امن برای شهروندان که مشکلات و معضلات این بیمارستان را منتشر می‌کنند به امید اینکه مدیران و مسئولین شبکه بهداشت شهرستان چابهار دراین‌خصوص پاسخگو باشند.

آش این بیمارستان چنان شور است که در عرض چند ماه چندین مدیر این بیمارستان تغییر کرده‌اند که موجب تعجب فعالین اجتماعی و مردم شهرستان شده چرا که عدم وجود یک مدیر واحد در طول مدت معین قطعاً مشکلات این بیمارستان را چندبرابر و موجب کاهش رسیدگی به بیماران خواهد شد.

این تغییر مدیریت پی‌درپی در تنها بیمارستان شهر بندری چابهار به‌زعم کنشگران و فعالان اجتماعی و رسانه‌ای دو حالت دارد یا اینکه وضعیت زیرساخت و امکانات در آنجا بسیار وحشتناک است که هیچ‌کس توان مدیریت آن را ندارد و یا باندهایی وجود دارد که به علت وجود منافع شخصی خود مانع از فعالیت درست مدیران این بیمارستان و در نهایت تغییرآنها می‌شود.

با وجود این مشکلات زیاد، رسانه چهاربهاران با حضور در بیمارستان امام علی (ع) شهرستان چابهار و درخواست از مدیریت این بیمارستان جهت پاسخگویی به سؤالات شهروندان و مخاطبان راه بجایی نبرده و جهت ایجاد شفافیت برای شهروندان طی چند روز متوالی پیگیر پاسخ‌گویی مدیریت شبکه بهداشت درمان و بیمارستان بوده که باز هم پاسخی از سوی مسئولین مربوط داده نشده است.

این طور که پیداست مسئولین استانی و کشوری حوزه بهداشت و درمان باید برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر، سریع‌تر به حوزه مدیریتی این بیمارستان ورود کنند چرا که این بیمارستان با جان شهروندان سرکار دارد و  تنها مرکزی است که بیماران برای درمان در جنوب استان به آنجا مراجعه می‌کنند.

​انتهای خبر/ 
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب: 457901
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *