۰
یادداشت؛

انتخابات دریچه پیشرفت کشور است

حضور در انتخابات ومشارکت بالا باعث پیشرفت کشور و ناامیدی دشمن خواهد شد.
انتخابات دریچه پیشرفت کشور است
رویا حسن پور فعال فرهنگی و رسانه ای شهرستان چابهار طی یادداشتی نوشت: انتخابات موضوعی است که این روزها بحث بر سر آن به نقل و نبات محافل مختلف از جمله دورهمی‌های خانوادگی گرفته تا محافل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی می‌باشد و حال هوای سیاسی به کشورمان بخشیده است.

 انتخابات مرزهای جغرافیایی کشورمان را نیز در هم نوردیده تا جایی که حتی رسانه‌های معاند نیز انتخابات را به عنوان خاری در چشم این سرزمین تعبیر کرده‌اند و برای آن مرثیه می‌سرایند و همه برنامه‌های خود را کنار گذاشته و به مسائل انتخاباتی ایران می‌پردازند و برای مردم ایران دام می‌نهند.

فهم بالا و بصیرت اجتماعی مردم ایران و و مشارکت حداکثری آنها در انتخابات باعث شده تا هر کجا که سدی در مسیر حرکت انقلاب اسلامی ایجاد شده را شکسته و انقلاب رو به جلو پیش خواهد رفت.

 طبق قانون اساسی، قوای حاکمیتی تماماً ناشی و منبعث از حق حاکمیت ملت است لذا با دقت در این فصل قانون اساسی شرکت در انتخابات یک حق ملی به شمار می‌آید و سنگینی این حق بر هر تکلیفی سنگین‌تر است.

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام در ایران پس از فاجعه سانحه بالگرد رئیس جمهور شهید و همراهان وی حائز اهمیت است.

رئیس جمهور جدید راهی برای پیشرفت توسعه اقتصادی ایران باز خواهد کرد و ترمیم عقب افتادگی‌های فاحش کشور از اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله را که سال آینده مهلت آن به پایان می‌رسد محقق خواهد ساخت.

 اهمیت دیگر انتخاب این رئیس جمهور آن است که احتمال به روی کار آمدن ترامپ وجود دارد که فردی ضد ایرانی و ضد اسلامی است که ممکن است برای ایرانیان مشکلات زیادی را به وجود آورد.

به علت این اهمیت ویژه ایرانیان با مشارکت بالا و با اشتیاق به پای صندوق‌های رای خواهند رفت و اعتبار کشور را در عرصه جهانی به اوج خواهند رساند.

وجود یک رئیس جمهور ایده‌آل برای مسائل داخلی کشور از جمله اقتصادی و اجتماعی و معیشتی گام‌های بلندی به سمت توسعه است و کاهش مهاجرت نخبگان را به دنبال خواهد داشت.

 شرکت در انتخابات باعث تقویت دموکراسی خواهد شد و همچنین باعث افزایش حس مسئولیت و تعلق خاطر افراد به جامعه می‌شود و اهمیت فرد در جامعه را تقویت می‌کند و شهروندان را به شهروندانی آگاه و فعال تبدیل خواهد کرد.

باید اشاره کرد که مسیر توسعه و آبادانی شهرستان چابهار و دشتیاری مرهون تلاش‌های بی‌شائبه شهید رئیسی هستیم که اقدامات بی‌نظیری در حوزه‌های مختلف عمران، اشتغال ، راهسازی ، مدرسه سازی و آبرسانی انجام شده و یا در حال انجام است.

انتهای خبر/
يکشنبه ۳ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۱۸
کد مطلب: 458207
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *