۰

واکسن ایرانی کرونا آخر خرداد به وزارت بهداشت تحویل می شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به روند مطلوب تولید واکسن ایرانی کرونا گفت: اواخر خرداد امسال واکسن کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.
واکسن ایرانی کرونا آخر خرداد به وزارت بهداشت تحویل می شود
به گزارش چهاربهاران به نقل از تسنیم، محمد مخبر در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت 130 هزار واحد مسکن در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه چه‌زمانی واکسن ایرانی کرونا برای واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد، اظهار کرد: با توجه به روند موجود، پیش‌بینی می‌کنیم با تولید انبوه، اواخر خرداد امسال واکسن ایرانی کرونا را به وزارت بهداشت تحویل دهیم.
وی یادآور شد: فاز یک آزمایش واکسن به اتمام رسیده و فاز دو نیز به پیشرفت حدود 59درصدی رسیده است. امیدواریم دوستان اجازه بدهند به‌سرعت فاز 3 را آغاز کنیم که فکر می‌کنم در ماه جاری این مجوز را به ستاد اجرایی بدهند.
وی تصریح کرد: فاز یک تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا با ظرفیت ماهانه 3 میلیون دوز به پایان رسیده است، به‌محض صدور مجوز فاز 3، تولید انبوه فاز دوم آغاز خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در فاز دوم ظرفیت تولید ماهانه 12 میلیون دوز است که مرحله نصب تجهیزات قرار دارد که تا اوایل تیرماه امسال این فاز به نتیجه خواهد رسید.
انتهای پیام/
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 456547
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *