۰

افزایش بهره وری تولیدات صیادی با صنعتی شدن روش های صید در کنارک

سرپرست فرمانداری کنارک گفت: صیادان ما باید با حرکت به سوی مدرنیزه کردن روش های صیادی به سمت صنعتی شدن و افزایش بهره وری در این مقوله بروند.
افزایش بهره وری تولیدات صیادی با صنعتی شدن روش های صید در کنارک
حمید الدین یوسفی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: صيد و صيادی در اين منطقه علاوه بر اينكه حرفه و شغل مردم می باشد بلكه به عنوان عشق و علاقه شان نيز محسوب مي شود كه بصورت سنتي از ديرباز درحال انجام بوده و صیادان ما بايد به سمت صنعتي شدن و مدرنيزه كردن اين صنعت حركت کرده تا علاوه بر حفظ ذخاير، افزايش بهره وري و ارزش افزوده بيشتر را به دنبال داشته باشد.

وي با بيان اينكه ذخاير آبزيان دريا محدود مي باشد بر صيانت صيادان از اين ذخاير ارزشمند تاكيد و افزود: صيادان بايد نسبت به اين ذخاير احساس مالكيت داشته و از طريق تشكل ها، سمن ها، NGO ها و...در اين راستا كوشا باشند.

فرماندار كنارك عنوان كرد: تعاونيهاي صيادي بايد بيش از پيش در ارائه خدمات به جامعه صيادي ايفاي نقش نمايند و اموراتشان بايد بدست خودشان انجام شود و دولت نيز در اين خصوص تنها نقش حاكميتي و سياستگذاري و هدايت گري را بايد برعهده داشته باشد.

يوسفي با بيان اينكه اراده و خواست ما فعال شدن واحدهاي شناورسازي و ديگر صنايع شيلاتي تعطيل يا نيمه فعال منطقه و ايجاد اشتغال پايدار مي باشد، آمادگي خود را برای فعال کردن این صنعت اعلام کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کنارک در محدوده سواحل مکران به آب‌های اقیانوس هند متصل می باشد و موقعیت مناسبی برای آبزی پروری دارد همچنین وجود نعمت‌های فراوان خدادادی و ظرفیت‌های بسیار در زمینه اشتغال دریا محور در سواحل جنوب استان توانسته بیش از ۲۵ هزار نفر را در بخش صیادی مشغول به کار کند.

انتهای پیام/
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب: 454225
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *