۰

متروکه شدن بزرگترین پارک تفریحی کنارک در بی توجهی مسئولین

پارک تفریحی لاله کنارک با عدم توجه و رسیدگی مناسب در حال تبدیل شدن به مکانی متروک می باشد.
متروکه شدن بزرگترین پارک تفریحی کنارک در بی توجهی مسئولین
به گزارش خبرنگار چهاربهاران از کنارک، پارک لاله که در ابتدای ورودی شهر کنارک ‌قرار دارد مورد بی توجهی شهرداری این شهر قرارگرفته است به طوری که با محوطه سازی نیمه کاره و بدون هیچ گونه روشنایی و فضای تفریحی در ورودی این شهر بی استفاده و متروکه شده است.
کنارک با وجود اسکله سنگی عظیم و منطقه پربازدید گردشگری دارای مجموعه تفریحی یا فضای سبز استاندارد و قابل توجه نیست که این مورد میزان رضایت مندی شهروندان را از وضعیت فضای سبز شهرستان کاهش داده است.
کنارک از سال 84 با‌جمعیت 82 هزار نفری از حالت شهری به شهرستان مبدل شده است و با مساحت 11 هزار و 567 کیلومتر مربع از داشتن یک فضای تفریحی مناسب رنج می برد.
ساکنین این شهرستان وجود یک مجموعه تفریحی و فضای سبز مناسب را حق قانونی مردم کنارک دانسته و به پروژه ساخت تنها پارکی که در ورودی شهر ناقص و بدون روشنایی مانده و تبدیل به یک متروکه شده است معترض و خواستار رسیدگی جدی می باشند.
سرپرست شهرداری کنارک در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: در حال حاضر بازسازی فضای های سبز ناقص در شهرستان کنارک و احداث نهالستان برای ایجاد فضای تفریحی مناسب اجرایی شده است.
 وحید دیده ور افزود: برای احداث پارک بانوان وسایل بازی کودکان خریداری و آماده شده است و  ایجاد فضای تفریحی با تکمیل اعتبارات استانی اجرایی می شود.
وی ادامه داد: برخی از فضاهای تفریحی خانوادگی در شهرستان کنارک در اختیار بخش های خصوصی قرار گرفته است و برای استفاده خانواده ها و شهروندان کنارکی مناسب می باشد.
دیده ور در خصوص پارک لاله که در ورودی شهرستان قرار دارد و فاقد فضای مناسب برای تفریح و بدون روشنای است اذعان کرد: پارک لاله در اختیار بخش خصوصی قرار دارد و عدم رسیدگی مسئول پارک چنین وضعیتی به وجود آورده است و به زودی شهرداری کنارک رسیدگی های لازم در خصوص روشنای و فضای تفریحی مناسب را اعمال خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری کنارک تمامی هزینه های لازم را برای فضاهای سبز از بودجه در نظر گرفته شده استفاده کرده و برای بهتر شدن فضاهای تفریحی اعتبارات استانی مورد نیاز می باشد که به زودی تخصیص خواهد یافت و در خواست های شهروندان شهرستان کنارک در راستای برنامه های تفریحی و فضاهای سبز در کنارک محقق می شود.
​انتهای پیام/خ
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 450701
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *