۰
کارشناس مسائل اجتماعی؛

کاهش مشارکت در انتخابات برنامه مخرب غرب علیه کشور است

کارشناس مسائل اجتماعی گفت: هر ملتی که به دنبال استقلال کشورش باشد باید در عرصه انتخابات شرکت کند.
کاهش مشارکت در انتخابات برنامه مخرب غرب علیه کشور است
آرزو سیدزاده کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: از لحاظ عقلی هر جامعه‌ای که تمایل به موفقیت داشته باشد ، باید در سرنوشت خود سهیم باشد و مهمترین شیوه سهیم شدن در سرنوشت به ویژه در دوران کنونی تمدن بشر ، شرکت در انتخابات است که به واسطه آن می‌توان مطالبه‌گری کرد.

وی با اشاره به آیات الهی و دین مبین اسلام تصریح کرد: هر ملتی آینده خود را به دست خودش رقم میزند، از همین رو اگر در انتخابات شرکت نکنیم شاید فردی که به میدان می آید، مدنظر نبوده است و از این لحاظ وظیفه دینی حکم بر شرکت در انتخابات دارد.

آرزو سیدزاده با بیان اینکه مشارکت پایین در انتخابات قطعاً به نفع دشمن و بر ضرر پیشرفت و توسعه کشور است اظهار کرد:کاهش مشارکت در انتخابات می‌تواند این فرصت را به دشمنان انقلاب بدهد که بگویند مردم از انقلاب دور شده اند.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی و کاری رئیس جمهور سابق شهید آیت الله رئیسی تصریح کرد: رییس جمهور شهید خود را خادم ملت می‌دانست و هیچگاه از هیچ خدمتی کوتاهی نمی‌کردند. انتخاب اصلح در آزمون پیش‌روی ملت، انتخاب کسی است که بتواند راه شهید جمهور را ادامه دهد. 

سیدزاده با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم با هدف توسعه محور شرق اقدامات زیربنایی کلید زده شد،خاطرنشان کرد:برخی از این موارد زیر ساختی شامل تعریض کمربند شهید کلانتری تا میدان هیات سه نفره، احداث بزرگراه کنارک چابهار،ارتقای شاخص‌های بهداشتی از جمله تامین اعتبار بیمارستان پلان، رفع مشکل اعتباری بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار،استقلال دانشگاه علوم پزشکی و انتقال آب از دریای عمان و جهاد آبرسانی به روستاهای استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.

دشمن به دنبال حذف دموکراسی در کشور است

وی بابیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی که اصل مردم سالاری دینی را هدف گرفته‌اند،اظهار کرد:  دشمن به دنبال تبدیل مردم سالاری اسلامی به یک حکومت باب میل خودشان هستند. یکی از مهمترین شاخصه‌های تبدیل مردم سالاری دینی به حکومت استکباری و به ظاهر دموکراسی غربی مشارکت ضعیف است و دشمنان جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب به دنبال تضعیف انتخابات بودند. 

وی ادامه داد: اما رهبر معظم انقلاب با شناسایی اهداف دشمنان و بیان راهکار برای مقابله با آن راهشان را دشوار کرده‌اند؛ راهی که هزینه‌های فراوانی را در راستای آن خرج کردند. 

سیدزاده با اشاره به اینکه اولین خواسته دشمنان برگزار نشدن انتخابات و دومین خواسته انتخابات بدون حضور پرشور و همگانی مردم است بیان کرد:استراتژی های اقتصادی در ایران از دل چالش های اقتصادی و اجتماعی داخلی و رویارویی های بین المللی بیرون می آید، نه از دل برنامه های از قبل طراحی شده، او باید بداند که بقای سیاسی کشور وابسته به رشد و توسعه کشور است و لذا رشد و توسعه را فدای بقای سیاسی نکند.

کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه رئیس جمهور خوب همیشه به دنبال تایید سیاست‌های خود نیست، بلکه به دنبال این است که سیاست به نتیجه خود برسد خاطرنشان کرد: رئیس جمهور باید بداند که اقتصاد خودجوش است و بنابراین تنها توانایی های داخلی عنصر اساسی تحول است ولی این پدیده بدون تعامل با نظام جهانی ناتوان می شود.

وی ادامه داد:سیستم های زنده و پویا با تعامل بزرگ می‌شوند، بلوغ پیدا می‌کنند و قدرتمند می‌شوند، فرمول اصلی یک اقتصاد؛ بهره وری ،کارآمدی،اثربخشی و در نهایت دست یافتن به قدرت رقابت پذیری بین المللی است.با این فرمول رئیس‌جمهور خوب نباید اقتصاد را به یک سیستم حمایتی تبدیل کند. مگر اینکه گذرا و همراه با نظریه اقتصادی باشد. اقتصاد عرصه ای برای رقابت است نه حمایت.

پایان خبر/
شنبه ۲ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۵۲
کد مطلب: 458205
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *