۰
فرماندار چابهار:

دفاع مقدس عامل وحدت در بین همه مردم بود

فرماندار چابهار گفت: اگر در گلستان شهدا بنگرید هیچ تفاوتی بین شهدا دیده نمی شود و همه با هر قومیت و دین مذهبی در کنار هم هستند.
دفاع مقدس عامل وحدت در بین همه مردم بود
جواد سپاهی در گفتگو به خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور شهامت‌ها، شهادت‌ها، ایثارگری‌ها و ازخودگذشتگی‌های عزیزان و ایثارگرانمان در ۸ سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه در این ایام نیز شهدایی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شد که ما باید بازنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا همراه آنها شویم، تصریح کرد: به فرموده مقام عظما ولایت زنده نکاه داشتن یاد شهیدان کمتر از شهادت نیست و وظیفه همه ما این نیست که فقط نام پرآوازه شهدا را زنده نگه داریم؛ بلکه باید سبک زندگی، رشادت، ایثار و ازخودگذشتگی آنها را به نسل جدید انتقال دهیم تا فرزندان امروز ما رهرو و پیرو واقعی شهدا باشند.

سپاهی با بیان اینکه فرزندان ما باید عفاف و حجاب را رعایت کنند، اظهار کرد: این خواسته شهدا بوده دختران ما با رعایت عفاف و حجاب پاسدار خون شهدا باشند و ما نیز باید با یادآوری و زنده نگه‌داشتن این ایام و خاطرات نسل جدید را به نسل گذشته انقلاب پیوند دهیم تا انشا الله به هدف اصلی نظام که رسیدن به تمدن اسلامیست دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری این تحریم‌ها باعث رشد و توسعه ما شد، خاطرنشان کرد: وقتی که هیچ کشوری به ما کمک نکرد الحمدلله با به‌کارگیری جوانان خوبمان در کشور شاهد رشد و توسعه بودیم که از نمونه‌‌های آن می‌توانیم به موشک‌های تولید شده، ناوها، ناوچه‌ها، شناورها سلاح‌ها و موضوعات مختلف اشاره کنیم که به دست همین جوانان غیور ما به‌دست‌آمده و باعث شده صنعت ما چه از نظر نظامی و چه از جهات دیگر توسعه پیدا کند.

سپاهی با بیان اینکه ما  در صنعت نفت و سدسازی چه در داخل و چه در خارج از کشور و دیگر موضوعات توسعه داشتیم، تصریح کرد:
بعد از انقلاب به دنبال انقلاب اسلامی با ایجاد نظام اسلامی بودیم و به فرموده امام خود اسلام جاذبه بسیار بالایی داشت و اینکه کشور طاغوتی تبدیل به یک کشور اسلامی شد جاذبه بسیاری برای فرزندان ما ایجاد شد و خود را به انقلاب پیوند دادند و دلیل آن را می‌توان همان تحمیل جنگ عراق و ایران که  همین بسیجیان و فرزندان ما گروه‌گروه خود را به جبهه‌ها  انتقال می‌دادند تا از کشور و سرزمین اسلامی دفاع کنند.

دفاع مقدس باعث افزایش قدرت بازدارندگی کشور شد

وی ادامه داد: مهم این است که ما نشان دهیم فرزندان انقلاب با چه تلاش‌ها و سبک زندگی در دفاع مقدس حضور داشتند و سیل ایثارگران زیادی که به شهادت پیوستند برگرفته از شیوه زندگی ائمه معصومین بود که انشا الله بتواند امروز رهرو و رهگشای خوبی برای ما و فرزندان ما باشد.

فرماندار شهرستان چابهار تصریح کرد: هنگامی که در گلستان‌های شهدا حضور پیدا می‌کنید هیچ تفکیک و تمایزی ایجاد نشده و وجود ندارد شیعه، سنی، کوچک، بزرگ، ترک، لر  فارس و بلوچ همه این شهدا در کنار هم هستند و یک سبک زندگی داشتند دفاع مقدس همه را در کنار هم قرارداد.

وی ادامه داد: در یک لشکر دفاع مقدس می‌بینید که همه در کنار هم به‌صورت برادرانه بودند که این می‌تواند الگوی خوبی باشد تا وحدت را ایجاد کنیم و دست در دست هم در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.

سپاهی با بیان اینکه دفاع مقدس تنها یک مسئله نظامی نبوده، بیان کرد: بحث نظامی دفاع مقدس بسیار تأثیرگذار بود؛ اما از آن به مواردی که امروز شاهد آن هستیم انتقال پیدا کرد اگر امروز در موضوعات اجتماعی و سیاسی صحبتی برای گفتن داریم به این خاطر است که دفاع مقدس باعث بالندگی شد و باعث این شد که بتوانیم از آن بازدارندگی به این بالندگی برسیم امروز شما مشاهده می‌فرمایید که هیچ قدرت جهانی به حتی زبان خود اجازه نمی‌دهد که بگوید گزینه نظامی برای ایران روی میز است و این باعث شد که ما در فرهنگ و هنر و اقتصاد حرفی برای گفتن داشته باشیم.

فرماندار شهرستان چابهار، خاطرنشان کرد: شاید در مولفه‌های دیگر به‌اندازه قدرت نظامی ارتقا پیدا نکرده‌ایم؛ اما این بازدارندگی موجب رشد ما شد و یک موضوع می‌تواند موضوعات دیگر را با خود ارتقا دهد.

انتهای خبر/

 
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۴۷
کد مطلب: 457982
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *