۰
رئیس آموزش و پرورش شهرستان دشتیاری؛

بیش از۲۴ هزار دانش آموز شهرستان دشتیاری از امروز به کلاس درس می روند

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دشتیاری گفت: در سال تحصیلی جدید هزار ۲۲۱ معلم به کلاس درس می روند تا آموزش دانش آموزان را آغاز کنند.
بیش از۲۴ هزار دانش آموز شهرستان دشتیاری از امروز به کلاس درس می روند
 محمد ادریس پردل در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: امروز ۲۴ هزار دانش‌آموز و ۲۴۶ مدرسه شروع به کار خواهند کرد تعداد نیروی انسانی امسال حدود هزار ۲۲۱ نفر است که در کلاس‌های درس حضور پیدا خواهند کرد و کمبود نیرو از طریق جذب نیروهای خرید خدمات و جذب سربازمعلم انشا الله حل خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم در سال جدید باتوجه‌به برنامه‌ریزی‌هایی که توسط همکاران در مدارس انجام شده با اجرای پروژه مهر و اجرای طرح شهید عجمیان که رنگ‌آمیزی و شاداب‌سازی مدارس بوده و همکاری بسیار خوب فرمانداری و اعضای شورای آموزش‌وپرورش امیدواریم که سال تحصیلی خوبی نسبت به سنوات گذشته داشته باشیم.

پردل با اشاره به مشکلات برق مدارس در منطقه دشتیاری، تصریح کرد: با همکاری بسیار خوبی که از طریق استانداری و فرمانداری صورت‌گرفته ۳۷ مدرسه‌ای که اعتبارش از طریق استانداری تأمین شده برای نصب ترانس به‌زودی اجرایی می‌شود نصب ترانس‌ها از هفته گذشته آغاز شده که انشا الله از امروز شاهد بی‌برق بودن مدارس نباشیم.

وی ادامه داد: در بحث وسایل سرمایشی از طریق نوسازی کمک‌های بسیار خوبی صورت‌گرفته وبا تحویل ۱۵۰ دستگاه کولرگازی و تزریق آن به مدارس انشا الله مشکلات و مسائل سرمایشی به حداقل خواهد رسید.

رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان دشتیاری با اشاره به مسئله افزایش کیفیت آموزشی، تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های آموزش‌وپرورش توانمندسازی نیروی انسانی است که از تابستان دوره‌های آموزشی برای سرباز معلمین پیش‌بینی‌شده که از امروز در  روزهای پنجشنبه برای همه همکاران ورودی جدید اجرایی خواهد شد و گروه‌های آموزشی نیز با انتخاب سرگروه‌های جدید از اول مهر کلاس‌ها را آغاز خواهند کرد.

پردل در ادامه خاطرنشان کرد: مدارس غیردولتی از طرف اداره کل آموزش‌وپرورش مبلغ خاصی به آنها ابلاغ شده به‌عنوان شهریه دریافت می‌کنند؛ اما مدارس شهرستان ما همه دولتی هستند و هیچ‌گونه وجهی دریافت نخواهد شد به‌غیراز وجه بیمه که ۳۰ هزار تومان هست حتی کتاب نیز به‌صورت رایگان توزیع خواهد شد.
رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان دشتیاری با بیان اینکه  مهم‌ترین دغدغه ما کمبود نیروی انسانی است، اظهار کرد: امیدواریم با تزریق نیروهای دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ که هنوز اعلام نشده و به‌زودی قرار است اعلام شود مشکل نیروی انسانی ما حل شود.

وی ادامه داد: متأسفانه بعضی نیروها به‌خصوص نیروهای خواهر باتوجه‌به اینکه فاصله مدارس زیاد و در سطح منطقه پراکنده است در این قسمت دچار مشکل می‌شوند که بیشتر از ۲۴ ساعت نمی‌توانند موظفی دریافت کنند که انشا الله بتوانیم این مشکل را از طریق اداره کل با جذب نیروی خرید خدمات یا افزایش جذب نیروی ماده ۲۸ حل نماییم.
 
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۴
کد مطلب: 457977
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *