۰
رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار:

برگزاری چهارمین رویداد شتاب چابهار "Startup Weekend"/ ایجاد فرصت بین کارآفرینان و سرمایه گذار اشتغالزایی پایدار است

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار از برگزاری چهارمین رویداد شتاب چابهار "Startup Weekend"( از ایده تا کسب و کار 1400) با معرفی تیم های برتر خبر داد.
برگزاری چهارمین رویداد شتاب چابهار "Startup Weekend"/ ایجاد فرصت بین کارآفرینان و سرمایه گذار اشتغالزایی پایدار است
منصور کیانی مقدم؛ رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: چهارمین رویداد شتاب چابهار "Startup Weekend"( از ایده تا کسب و کار 1400) رویدادی برای طرح ایده های کسب و کارهای نوین دریایی، کارآفرینی دانش بنیان دریا محور، فناوری های دریایی، مهندسی دریا، فرآوری دریا، صید و صیادی، بسته بندی، آبزیان و جلبک ها با حضور جمعی از مدیران استانی و شهرستان چابهار و علاقمندان به کارآفرینی برگزار شد.

وی افزود: این رویداد پس از سه روز فعالیت با حمایت بسیج اساتید، پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان، پردیس مکران پارک علم و فناوری، مركز تحقیقاتی شیلاتی آبهای دور چابهار و منطقه آزاد تجاری و صنعتی به میزبانی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

وی تصریح کرد: در این رویداد استارتاپی تلاش شد ارزیابی و غربالگری ایده‌ها با رویکردی علمی تحت نظر خبرگان و صاحب‌ نظران حوزه کارآفرینی و کسب و کار صورت پذیرد.

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: داوران نیز با توجه به ۹ شاخص مسئله، مشتری، ارزش، راه حل، کانال ها، سنجه ‌های کلیدی، جریان درآمدی، ساختار هزینه، برتری مطلق داوری و ارزیابی کردند.

وی اذعان کرد: هر یک از تیم‌ ها در بازه زمانی 5 دقیقه به ارائه آنلاین بوم کسب و کار ناب خود پرداختند و داوران در فرم ارزیابی با ۹ شاخص برگرفته از بوم کسب و کار ناب اقدام به ارزیابی ایده‌ های تیم‌ های شرکت کننده نمودند که نمرات نهایی تیم‌ها از ۱۰۰ ارزیابی شد.

کیانی مقدم خاطر نشان کرد:  مهم‌ترین اهداف برگزاری این استارتاپ می‌توان به آشنایی با بازار کسب وکار و فرصت‌های کارآفرینی، تیم سازی، تیم پروری و شبکه سازی، آموزش مفاهیم کارآفرینی و کسب و کار، ایده پردازی، ارتباط با کارآفرینان موفق و همچنین فرصتی مناسب برای انتقال تجربیات و آشنایی با فرآیند ایده تا بازار با مشارکت کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، افراد صاحب ایده و فعالان علاقمند در این حوزه اشاره کرد.

وی ادامه داد: براساس ارزیابی های صورت گرفته از سوی هیات داوران، از بین 10 تیم شرکت کننده در این رویداد  گروه "مکران هیدورکلویید" به سرپرستی دکتر "اریش"، گروه "بانک جلبک مکران" به سرپرستی دکتر "گیلان عطاران" و گروه "نوین پدیده جنوب" به سرپرستی مهندس "امین مرادی" به ترتیب موفق به کسب رتبه های اول تا سوم شدند.


رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار  اظهار کرد: گروه "کالپر" به سرپرستی "آریاناز زارع" نیز به دلیل ارائه یک طرح ممتاز، از سوی هیئت داوران شایسته تقدیر اعلام و مورد تجلیل در این رویداد قرار گرفت.
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب: 457082
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *