۰
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار:

جذب نیروهای بومی اولویت اصلی صنایع چابهار برای اشتغالزایی/ آموزش تخصصی در کنار بهره برداری واحد ها نیاز اساسی است

عمر بلوچ گفت: مردم شهرستان چابهار انتظار دارند کارخانه ها و صنایع موجود در شهرستان برای جذب نیرو از نیروهای جویای کار شهرستان چابهار استفاده کنند.
جذب نیروهای بومی اولویت اصلی صنایع چابهار برای اشتغالزایی/ آموزش تخصصی در کنار بهره برداری واحد ها نیاز اساسی است
عمر بلوچ؛ رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: شهر چابهار به دلیل حضور صنایع بزرگ در ساخت همچون کارخانه فولاد، صنایع بزرگ پتروشیمی و دیگر شرکت های محدوده سازمان منطقه آزاد، شهر جدید تیس، شرکت های وابسته به بنادر فرصتی برای ایجاد اشتغال برای جوانان بومی  است.
 
وی افزود: جوانان چابهار همچون دیگر شهرهای کشور، به دلیل ظرفیت موجود در کارخانه ها و صنایع موجود در شهرستان زمانی که اقدام به جذب نیرو می‌کنند ابتدا از نیروهای جویای کار شهرستان استفاده کنند.
 
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین عوامل آسیب های اجتماعی، بیکاری است و در مقابل اشتغال به کار داروی قطعی کاهش آسیب های اجتماعی است.
 
وی ادامه داد: باید پیگیری کرد تا صنایع خرد و کلان و ادارات شهرستان با رعایت عدالت نسبت به بکارگیری نیروهای بومی اقدام کنند.
 
بلوچ گفت: در پیش‌بینی جمعیتی که انجام شده است، به علت اینکه بر مبنای اشتغال بود، اولویت نخست را به جذب نیروهای بومی سه شهرستان چابهار، دشتیاری و کنارک باید اختصاص داده شود.
 
وی خاطرنشان کرد: به علت ضعف نیروی انسانی و تخصص، موضوع آموزش یکی از اصلی‌ترین اتفاقاتی است که باید اتفاق بیفتد، مثلا با بهره‌برداری کامل کارخانه فولاد و پتروشیمی به چه تخصص‌هایی نیاز است و نیاز این کارخانه ها باید شناسایی کرد.
 
انتهای پیام/
 
يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۳
کد مطلب: 457080
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *