۰
معاون هماهنگ‌کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

فرهنگ و تفکر بسیج؛ حافظ آرمان و پایه های جمهوری اسلامی/ تلاش جهادگرانه بسیجیان در گام دوم انقلاب عامل خلق حماسه برای ماندگاری نظام است

عوضعلی فقیری گفت: فرهنگ و تفکر بسیجی در طول سالیان نظام و جمهوری اسلامی ایران را در مقابل توطئه های دشمنان حفظ کرده است.
فرهنگ و تفکر بسیج؛ حافظ آرمان و پایه های جمهوری اسلامی/ تلاش جهادگرانه بسیجیان در گام دوم انقلاب عامل خلق حماسه برای ماندگاری نظام است
به گزارش چهاربهاران، سردار عوضعلی فقیری؛ معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در گردهمایی بزرگ شکوه مقاومت که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان برگزار شد، با اشاره به اینکه بسیج به عنوان پشتوانه اصلی انقلاب اسلامی در این ۴۲ سال بود بیان کرد: بسیج به عنوان مهمترین ارگانی که بانی و موسسه جمهوری اسلامی ایجاد کرد، منشاء خیرات و برکات از اول انقلاب تا کنون بوده و بر اساس اقدامات پیش بینی شده در گام دوم انقلاب وظیفه وظایف مهمتری را انجام خواهد داد.

وی با تاکید به اینکه دشمنان بسیج همواره در این ۴۲ سال همواره سعی در ضربه زدن به انقلاب داشت افزود: فرهنگ و تفکر بسیجی در طول سالیان کشور ما را حفظ کرده است و بسیجان با ویژگی‌های ایثارگرانی که داشت از از روزهای اول انقلاب اسلامی در جهت تثبیت پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش بی‌بدیل و بالایی داشته است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه سلمان تصریح کرد: کشورمان طوایف و اقوام زیادی را هزاران سال در کنار هم داشته است و ایران قدرتمند و متمرکز را تشکیل دادند و دشمنان نتوانستند این اتحاد را ببینند دست به دامان صدام ملعون که زمینه این کار را داشتند شدند و جنگ تحمیلی، جنگ نیابتی به نیابت از استکبار بر علیه انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری آغاز کردند.

وی ادامه داد: بسیج توانست به کمک سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در جنگی که کل جهان در برابر ایران ایستاده بودند آمد و کسانی که وظیفه قانونی نداشتند اما در جنگ به ندای رهبر انقلاب لبیک گفتند و برای دفاع از کشور، نظام و اسلام وارد صحنه شدند و جنگی که ۳۶ کشور مستقیم صدام را حمایت و پشتیبانی می‌کردند.

سردار فقیری اذعان کرد: بسیج به محض وارد شدن به جنگ قرارگاه‌های مشترکی بین سپاه و ارتش و نیروهای مسلح ایجاد کردند و در ۹ ماه در چهار عملیات اساسی بیش از ۸۰ درصد از سرزمین اشغالی ما را از دست دشمن خارج کردند و این قدرت عظیم بازدارندگی را در هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمنان ایجاد کردند که جرأت نکردند گوشه چشمی به ایران عزیز داشته باشند.

وی گفت: در سالهای اخیر جنگ های بسیاری در اطراف کشورمان اتفاق افتاد و دشمنان هدف اصلی آنها خود ایران بود اما قدرت و عامل بازدارندگی که در هشت سال دفاع مقدس که به واسطه ایثار و از خودگذشتگی و جانفشانی بسیجیان و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و مردم غیور ما بود نتوانستند به اهداف خود برساند.

وی اظهار کرد: بسیج اگر تا دیروز وظیفه دفاع و جبهه و ایثار و جهاد نظامی را برعهده داشت امروز ماموریت دارد که در دیگر عرصه ها جهاد کند امروز در گام دوم انقلاب اسلامی این ماموریت برای بسیج پیش‌بینی شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان افزود: بسیج باید در تمامی صحنه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، محرومیت‌زدایی و مقابله با فضای مجازی که دشمنان نقشه کشیدند که اصل و اساس خانواده و قدرت و توان ما را از بین ببرند باید جسورانه در گام دوم انقلاب جهاد کنیم.

وی بیان کرد: بسیجیان به عنوان پشتوانه برای دولت‌ها در این ۴۲ سال گام برداشتند، دولت‌ها با هر تفکری که بودند بسیج سپاه در کنار آنها بود و اگر بسیج نبود مشکلات بسیاری در کشور به وجود می‌آمد.

سردار فقیری گفت: بسیجیانی که تفکر بسیجی دارند ولی پرونده ندارند آنها هم در لیست سازمانی بسیج جای خواهند داشت، ایجاد خلق سرمایه اجتماعی برای کشور و افرادی که در انجام وظایف خود کم‌کاری میکنند و سوی مدیریت دارند بسیج بدون چشمداشت پشتوانه اجتماعی کشور را در سوی مدیریت آنها جبران می‌کند و یکی از عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی تلاش و کوشش های بسیجیان است.

وی خاطر نشان کرد: امروز ما در عصرجدید تقابل دو فرآیند را می‌بینیم فرآیند جهانی شدن ارزش های اسلامی و جهانی شدن ارزش‌های آمریکایی و غربی و این تقابل واضح و مشخص است و این دو تفکر در دنیا وجود دارد.

وی ادامه داد: ما در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی هستیم با تجربه و اعتماد بنفس در مقابل گام اول و بحمدالله با تجربه زیاد، خودمان را شناخته‌ایم و دشمن را هم خوب می‌شناسیم و نقاط ضعف و قوت دشمن را دقیق می‌شناسیم و خودشان هم متوجه هستند که ما از این موضوعات آگاهی کامل داریم.

وی عنوان کرد: امروز ما اسرار پیروزی را هم خوب می‌دانیم و توکل به خداوند، تلاش و کوشش، جهاد و اعتقاد بر جمله "ما می‌توانیم" را خوب می‌دانیم و به اندازه مناسب هم قدرتمند هستیم و این اقتدار قابل قیاس با هیچ دوره‌ای نیست. باورهایمان هم از نصرت‌های الهی و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی که داشتیم نشات گرفته است.

سردار فقیری گفت: می‌دانیم دشمن چرا از ما هراس دارد. در فضای نزدیک‌تری با دشمن روبرو هستیم و از طرفی محیط منازعه ما با تفکر غرب، پیچیده‌تر است، ابعاد تقابل هم گسترده‌تر است و درنتیجه دشمنان ما هم خسته‌تر و هم ترسوتر و نامیدتر هستند اما تلاش می‌کنند که ما متوجه نشویم. در گام دوم انقلاب همه انسان‌هایی که در ایران اسلامی‌اند درواقع زیر چتر بسیج هستند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۶
کد مطلب: 457073
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *