رییس اداره صمت شهرستان چابهار خبر داد:

نقره داغ 6 واحد صنفی توزیع کننده در چابهار توسط بازرسان صمت/ کلیه صنوف اقتصادی و تجاری مکلف به شفاف سازی فعالیت ها هستند

4 آبان 1400 ساعت 8:53

حمیدرضا شایان گفت: تشکیل پرونده های تخلف جهت یک واحد تامین و توزیع کننده لاستیک و ۵ واحد تامین و توزیع کننده سیمان به دلیل عرضه خارج از شبکه در شهرستان چابهار انجام شد.


حمیدرضا شایان؛ رییس اداره صمت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: بازرسان اداره صمت شهرستان در راستای مقابله با سواستفاده کنندگان بازار و تنظیم شرایط در پی بررسی های انجام یک تخلف بزرگ از سوی توزیع کنندگان بازار را شناسایی کردند
 
وی افزود: بررسی های میدانی و رصد سامانه ای انجام شده توسط بازرسان صمت چابهار و محرز شدن تخلف عرضه خارج شبکه یک واحد تامین و توزیع لاستیک (تایر) خودرو در شهرستان چابهار، برای این واحد پرونده تخلف با ارزش ۱۰ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال تشکیل شد.
 
رئیس اداره صمت چابهار ادامه داد: با توجه به افزایش غیر متعارف نرخ سیمان در ماه های گذشته و بررسی میدانی و رصد سامانه ای انجام شده، از تامین و توزیع کنندگان سیمان در شهرستان چابهار، تخلف ۵ واحد صنفی محرز و پرونده های  تخلف عرضه خارج از شبکه با مجموع ارزش۷۳ میلیارد ریال تشکیل شدند.
 
وی تصریح کرد: پرونده تخلف این 6واحد صنفی توزیع کننده در شهرستان پس از تکمیل اسناد و مدارک جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی چابهار و برخورد قانونی ارسال شد.
 
شایان با اشاره به رصد شبانه روزی تحرکات بازار برای مقابله با اختلال گفت: بازرسان اداره صمت در راستای مبارزه با تخلفات منجر به ایجاد اختلال در بازار بطور مدوام و شبانه روزی همه تحرکات را رصد و شناسایی می کنند تا بتوانند با سواستفاده گران مقابله کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: کلیه فعالین اقتصادی مکلف به شفاف سازی فعالیت تجاری بوده و نیز ثبت و‌ درج اطلاعات تجاری در سامانه های رسمی( جامع انبارها- جامع تجارت) به منظور جلوگیری از شبهه قاچاق و عرضه خارج از شبکه کالا، الزامی است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 457003

آدرس مطلب: http://4Baharan.ir/news/457003/نقره-داغ-6-واحد-صنفی-توزیع-کننده-چابهار-توسط-بازرسان-صمت-کلیه-صنوف-اقتصادی-تجاری-مکلف-شفاف-سازی-فعالیت-هستند

چهاربهاران
  http://4Baharan.ir