امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین شهرستان چابهار:

امام صادق (ع) محور وحدت و همدلی در مذاهب اسلامی است/ جامعه اسلامی باید امام صادق را الگوی خود قرار دهند

2 آبان 1400 ساعت 13:07

مولوی عبدالرحمن ترنجزر گفت: محبت به اهل بیت به عنوان یکی از مهمترین نقطه اشتراک تمامی مسلمانان می تواند در وحدت و همدلی مذاهب اسلامی تاثیر فراوانی داشته باشد.


مولوی عبدالرحمن ترنجزر؛ امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه امام صادق (ع) همواره مورد احترام اهل سنت بودند بیان کرد: ایشان نه تنها در میان شیعیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است، بلکه از دیدگاه اهل سنت نیز جایگاه مذهبی و علمی ویژه ای داشتند.
 
وی با بیان اینکه اهل‌سنت همواره از دستورات این پیشوای مسلمین پیروی می‌کنند افزود: امام صادق(ع) متعلق به کل جهان اسلام و بشریت بوده و باید سیره و شخصیتش برای نسل جوان امروزی بازگو شود.
 
امام جمعه اهل سنت چابهار تصریح کرد: روحیه تقابل منطقی، برخورد علمی و عملی با دشمنان، تبلیغ دین اسلام و پرهیز از اشرافی‌گری، مبارزه با فسد و کمک به نیازمندان از دیگر ویژگی‌های این امام همام بود.
 
وی با اشاره به اینکه مسلمانان جامعه اسلامی باید امام صادق را الگوی خود قرار دهند گفت: اگر جوامع اسلامی بتوانند شخصیت امام جعفر صادق(ع) را به‌ عنوان الگوی خود قرار دهند، هیچ مشکلی در جامعه باقی نخواهد ماند.
 
وی ادامه داد: این امام همام اتحاد و انسجام خود را در تمامی مراحل زندگانی خود حفظ کرده تا دشمنان اسلام را شکست بدهند.
 
مولوی ترنجزر افزود: محبت به اهل بیت به عنوان یکی از مهمترین نقطه اشتراک تمامی مسلمانان می تواند در وحدت و همدلی مذاهب اسلامی تاثیر فراوانی داشته باشد.
 
وی با اشاره به اینکه در مکتب امام جعفر صادق(ع) شاگردان زیادی آموزش دیدند خاطرنشان کرد: باید عالمان و عارفان تلاش کنند تا همواره سیره زندگی و عملی این امام را در جامعه گسترش دهند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 457000

آدرس مطلب: http://4Baharan.ir/news/457000/امام-صادق-ع-محور-وحدت-همدلی-مذاهب-اسلامی-جامعه-باید-الگوی-خود-قرار-دهند

چهاربهاران
  http://4Baharan.ir