۰
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار:

آمار مبتلایان به کرونا در چابهار از مرز 6هزار نفر گذشت/ مشارکت همگانی برای واکسیناسیون و حفظ سلامت الزامی است

همایون دادگر گفت: آمار مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان چابهار تاکنون بیش از ۶ هزار نفر و بیش از ۱۲۰ نفر از این تعداد در شهرستان فوت شدند.
آمار مبتلایان به کرونا در چابهار از مرز 6هزار نفر گذشت/ مشارکت همگانی برای واکسیناسیون و حفظ سلامت الزامی است
همایون دادگر؛ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: پیش از آغاز موج ششم بیماری کرونا باید به اهمیت واکسیناسیون و مشارکت عمومی در طرح ضربتی واکسیناسیون توجه همگانی کرد تا باردیگر شاهد از دست دادن جان عزیزانمان نباشیم.

وی با اشاره به آخرین آمار مبتلایان و افراد فوت‌شده براثر بیماری کرونا افزود: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۶ هزار نفر مبتلا و بیش از ۱۲۰ نفر در شهرستان چابهار فوتی گزارش‌شده است.

وی تصریح کرد: نباید به این آمار صرفاً به شکل چند عدد نگاه کرد بلکه خانواده‌های بسیاری عزیزان خود را در اثر این بیماری ازدست‌دادند و باید برای جلوگیری دوباره از آن علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، هر چه سریعتر افراد واکسینه شوند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: خوشبختانه امروز واکسن به میزان کافی در دسترس است و از همه معتمدین، متنفذین و مؤثرین افراد شهرستان تقاضا داریم با تشویق و ترغیب مردم به واکسیناسیون باری از دوش کادر بهداشت و درمان برداشته و جامعه را به سمت ایمن شدن در برابر این بیماری سوق دهند.

 دادگر با اشاره به اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون در شهرستان چابهار و ایجاد پایگاه‌های سیار در سطح شهر و مناطق روستایی، از مردم خواست هرچه سریع‌تر نسبت به این امر مهم اقدام نمایند.

وی با اشاره به خیز موج ششم بیماری کرونا اذعان کرد: موج ششم بیماری کرونا در حال شکل‌گیری و برای مقابله با آن واکسیناسیون کامل یعنی تزریق هر دوز واکسن لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: در نتیجه واکسیناسیون انجام‌شده و تلاش‌های شبانه‌روزی کادر سلامت، امروز بیمارستان امام علی(ع) چابهار خالی از بیمار بستری مبتلا به کرونا شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار خاطر نشان کرد: پس از ماه‌ها تلاش، جنگندگی و جهاد کادر سلامت برای مقابله با بیماری کرونا امروز با انجام واکسیناسیون باید این بار سنگین را از دوش این عزیزان برداریم.
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶
کد مطلب: 456991
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *