۰
با گذشت ماه ها از سفر تبلیغاتی وزیر دولت دوازدهم به سیستان و بلوچستان؛

اینجا همچنان مشترک مورد نظر در دسترس نیست/ ضعف حوزه ارتباطات زندگی مردم را مختل و حیران کرده است

نبود آنتن دهی مناسب در برخی شهر و روستا، قطع یا اختلال در شبکه های اینترنتی همراه و ثابت، عدم ارتباط مناسب دستگاه های کارتخوان اصناف از جمله مشکلات و نواقص این حوزه است که همچنان باعث گلایه و شکایت مردم در سیستان و بلوچستان هستند.
اینجا همچنان مشترک مورد نظر در دسترس نیست/ ضعف حوزه ارتباطات زندگی مردم را مختل و حیران کرده است
به گزارش چهاربهاران، اردیبهشت امسال بود که در پی گلایه و شکایات مردم و کاربران فضای مجازی سیستان و بلوچستان، آذرجهرمی وزیر ارتباطات دولت دوازدهم به یک سفر 10روز به استان برای رفع نواقص حوزه ارتباطات در شهر و روستا آمد تا به مطالبه آنها توجه و عمل کند.
 
اما این سفر کاری یک شوآف تبلیغاتی بیش در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نبود که در آن مدعی رفع تمامی نواقص موجود شدند و این درحالی است که نه تنها مشکلات به طور کامل رفع نشد، بلکه به مشکلات و کاستی های حوزه ارتباطات در جنوب استان افزایش یافت.
 
نبود آنتن دهی مناسب در برخی شهر و روستا، قطع یا اختلال در شبکه های اینترنتی همراه و ثابت، عدم ارتباط مناسب دستگاه های کارتخوان اصناف از جمله مشکلات و نواقص این حوزه است که همچنان باعث گلایه و شکایت مردم در سیستان و بلوچستان هستند.
 
شهر بندری بریس در جنوب سیستان و بلوچستان یکی از این نقاط است که با وجود سفر 10روزه وزیر ارتباطات دولت دوازدهم همچنان با مشکلات این حوزه دست و پنجه نرم می کند.
 
زیرساخت های موجود در این شهر به اندازه ای ضعیف هستند که در صورت بارندگی یا نامناسب شدن شرایط جوی هوا شبکه ارتباطات تا ساعتها قطع یا دچار اختلال می شود و حتی در برخی موارد چند روز کلیه ارتباطات شبکه های تلفن همراه و ثابت و اینترنت قطع و مردم بریس را حیران و سرگردان می شوند.
 
این قطع شدن یا اختلال تاکنون مشکلات زیادی را برای مردم بریس به وجود آورده است و با وجود شوآف تبلیغاتی وزیر دوازدهم هنوز هیچ اقدام قابل توجهی برای رفع این چالش و بحران صورت نگرفته است.
 
استراتژیک ترین بندر جنوب استان با قطعی اینترنت دست و پنجه نرم می کند

عمران تارم؛ عضو شورای اسلامی شهر بریس در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: شهر بریس یکی از مهمترین و استراتژیک ترین شهرهای جنوب شهرستان دشتیاری با بیش از ۶ هزار نفر جمعیت است و با جمعیت شناوری که از روستاهای اطراف برای صید و صیادی و گردشگرانی که برای دیدن جاذبه های بی نظیر گردشگری به  بریس می آیند بیش از هشت هزار نفر روزانه در حال تردد هستند.
 
وی با اشاره به اینکه سالهاست وضعیت ارتباطات و مخابرات در این شهر بندری پابرجاست افزود: مردم شهر بریس همانطور که در حوزه آب و برق دغدغه دارند چندین سال است که در حوزه مخابرات و ارتباطات هم نگرانی‌های جدی دارند.
 
این عضو شورای اسلامی شهر بریس تصریح کرد: حوزه ارتباطاتت در این منطقه از وضعیت آب و برق هم نامطلوب ‌تر به نظر می‌رسد و با وجود پیشرفت های شگفت آورعلم درحوزه فناوری اطلاعات در دنیای امروزه که یکی از ضروریات مهم زندگی انسان هاست دچار اختلال های زیادی کرده است.
 
ضعف حوزه ارتباطات زندگی مردم را مختل و حیران کرده است

وی ادامه داد: شهربریس به دلیل ظرفیت های بالقوه فراوان درحوزه گردشگری و صیادی یکی ازشهرهای مهم جنوب استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود و به شدت نیازمند تامین زیرساخت های فنی و خدماتی و تکنولوژیکی به ویژه درزمینه فناوری ارتباطات است.
 
تارم با اشاره به اینکه شهروندان بریس همیشه با مشکلاتی ارتباطی روبه رو هستند اذعان کرد: قطعی ارتباط شبکه داخلی تلفن ثابت و اینترنت خانگی درچندین نقطه بدلیل قرارگرفتن کابل های شرکت مخابرات درسطح زمین و عدم کارکارشناسی در شهربریس که بیش از یک سال می باشد که توسط پیمانکار شرکت آب و فاضلاب جهت لوله کشی داخلی شهربریس قطع شده است.
 
بی توجه شرکت های خدماتی باعث تخریب شبکه های مخابراتی بریس

وی گفت: شرکتی که خود سرانه بدون توجه به حریم کابل های مخابرات و نیاز مردم به وسایل ارتباطی بدون هیچ گونه کار کارشناسی اقدام به قطع کابل های شبکه تلفن ثابت و اینترنت خانگی کرده و عملاً ارتباط تلفن ثابت و اینترنت خانگی بیشتر مشترکان شهر بریس قطع و بلاتکلیف مانده است واگر قطعی در حوزه مخابرات انجام شود تا هفته ها باید مردم چشم انتظار وصل دوباره ارتباط باشند.

وی افزود: دربحث قطعی شبکه و اینترنت تلفن همراه مرکزمخابرات بریس بدون باتری ذخیره برق می باشد و باکوچک ترین نوسانات و قطعی برق در طول شبانه روز ارتباط تلفن همراه و اینترنت قطع می شود.
 
عضو شورای شهر بریس ادامه داد: سرعت اینترنت خانگی و تلفن همراه هم چندان تعریفی ندارد اوج نارضایتی و نگران مردم شهربریس از مرکز مخابرات تا حدی جدی است که سالهاست مورد انتقاد قرار گرفته و بارها مورد تاکید بوده است.
 
وی یادآور شد: قطعي اینترنت در بریس نه تنها برای شهروندان این شهر مشکلاتی بوجود می آورد بلکه صیادانی که از سایر مناطق برای صیادی به این بندر می آیند در گرفتن مجوز نیز دچار مشکل می شوند.
 
تارم خاطرنشان کرد: بانک ها، شرکت های تعاونی صید و صیادی از همه مهمتر تنها جایگاه سوخت این شهر نیز به علت قطعی اینترنت تعطیل و زندگی مردم به کلی مختل می شود.
 
 
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب: 456932
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *