۰
امام جمعه موقت شهرستان چابهار:

غدیر نقطه عطف در انتخاب عدالت و حق/ حضرت علی(ع) نماد عدالت خواهی واقعی در جامعه اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین احمدعلی قاسمی زاده گفت: غدیر نقطه عطف در انتخاب عدالت و حضرت علی(ع) نماد عدالت خواهی واقعی در جامعه اسلامی است.
غدیر نقطه عطف در انتخاب عدالت و حق/ حضرت علی(ع) نماد عدالت خواهی واقعی در جامعه اسلامی است
حجت الاسلام والمسلمین احمدعلی قاسمی زاده؛ امام جمعه موقت چابهار در گفت و گو با خبرنگاران چهاربهاران بیان کرد: یکی از قطعی ترین حوادث تاریخ اسلام واقعه غدیر خم می باشد که نزد همه تاریخ نویسان و راویان صدر اسلام در این موضوع حدیث معتبر بیان شده است.

وی افزود: اینکه پیامبر اسلام فرمودند "هر کس من مولای اویم این علی مولای اوست" نیز بین همه گروه های اسلامی پذیرفته شده است اما آن چیزی که تاکنون محل اختلاف بوده و هست تفسیر کلمه مولا می باشد.

وی تصریح کرد: مذهب شیعه بنابر دلایل تاریخی، روایی و قرآنی کلمه "مولا" را به عنوان ولی ، سرپرست، امام و خلیفه معنا و تفسیر کرده و بعضی از سایر گروه ها کلمه "مولا" را به معنای دوست پذیرفته و تفسیر کردند.

امام جمعه موقت چابهار گفت: آنچه درس غدیرخم و درس ولایت حضرت علی (ع) و اهل بیت برای بشر دیروز، امروز و آینده است یعنی خداوند حق مردم را بر حق خودش مقدم دانسته و امامت یکی از وظایف اصلی آن رعایت حقوق مردم است.

وی تاکید کرد: حاکمیت دینی و ولایی یکی از وظایف ذاتی که دارد رعایت حقوق همه جانبه مردم که از این حقی بالاتر وجود ندارد و حاکمیت اسلامی نیز حقوقی نزد مردم دارد که باید مردم آن را ادا کنند.

حجت الاسلام قاسمی زاده اظهار کرد: نقطه عطف این جریان تاریخی بسط و گسترش عدالت به معنای کامل آن می‌باشد و حضرت علی(ع) نماد عدالت خواهی، گسترش و شهید راه عدالت است.

وی ادامه داد: انتخاب حضرت علی(ع) در روز غدیر یعنی ترجیح عدالت بر هر امری در حکومت که اگر در جامعه ای عدالت در همه زمینه ها در پرتو لوازم و امکانات آن اجرایی شود آن جامعه به سمت سعادت و عاقبت بخیری حرکت می کند.

امام جمعه موقت چابهار خاطر نشان کرد: رکن اصلی در رشد مادی و معنوی جوامع بشری عدالت بوده و خواهد بود و غدیر یعنی انتخاب عدالت و انتخاب حق است.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۶
کد مطلب: 456847
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *