۰
فرماندار ویژه شهرستان چابهار:

میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در چابهار به شدت کاهش یافته است/ اعمال محدودیت های کرونایی 10 روزه در چابهار

رحمدل بامری گفت: با افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به شدت کاهش پیدا کرده و مردم دچار عادی انگاری شده‌اند.
میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در چابهار به شدت کاهش یافته است/ اعمال محدودیت های کرونایی 10 روزه در چابهار
رحمدل بامری، فرماندار ویژه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به هشدار به شهروندان در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: با توجه به شرایط حاد بیماری کرونا و افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به شدت کاهش پیدا کرده و مردم دچار عادی انگاری شده‌اند که تقاضا داریم در رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.
 
وی افزود: ما اگر دوباره با پیک دیگر بیماری مواجه شویم خروج از آن برای ما مشکل‌ساز خواهد شد لذا باید نسبت به اجرای شیوه نامه های بهداشتی جدیت بیشتری داشته باشیم.
 
فرماندار چابهار با اشاره به اینکه بیماری کرونا به شکل نگران کننده در سطح شهرستان درحال گسترش است تصریح کرد: به دلیل نبود امکانات بستری در شهرستان و از طرفی تکمیل ظرفیت تخت در بخش کرونا بیمارستان چابهار و بیمارستان های علوم پزشکی ایرانشهر و زاهدان بهترین راه مقابله با بیماری کرونا قطع زنجیره انتقال و رعایت پروتکل های بهداشتی است.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آمار کنونی شیوع کرونا در استان، نتایج بازارگردی ها و دید و بازدیدهای بدون رعایت پروتکلهای بهداشتی است بارها هشدارهای لازم داده شد که اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، خود مردم گرفتار خواهند شد و با این هشدارها تلاش کردیم تا مردم دچار مشکل نشوند.
 
بامری گفت: برابر مصوبات ستاد کرونا استان از فردا به مدت 10 روز محدویت هایی در سطح شهرستان چابهار اعمال می شود و از همه شهروندان خواستاریم نسبت به رعایت مصوبات و محدویت های اعمال شده اقدام کنند.
 
وی با اشاره به اینکه کلیه اماکن گردشگری و تفریحی، ورزشی، تعطیل است اذعان کرد: کلیه صنوف غیر ضرور با حداقل محدویت زمانی و بارعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت کنند.
 
وی ادامه داد: استفاده از ماسک و توجه به فاصله گذاری های اجتماعی اجتناب ناپذیر است.
 
فرماندار چابهار با اشاره به اینکه نماز جمعه در مناطق روستایی و شهری برگزار نمی شود گفت: حتی الامکان از شرکت در نمازهای جماعت پرهیز شود و اقامه نماز های یومیه به شکل فرادا و در محیط منزل اقامه شود.
 
وی افزود: تردد بین شهرهای استان تا اطلاع ثانوی ممنوع و فقط بامجوز ستاد کرونا برای موارد خاص امکان پذیر است.
 
بامری با اشاره به اینکه برگزاری هرگونه مراسم ترحیم و عروسی ممنوع است یادآور شد: مردم برای پیشگیری از شیوع کرونا روابط اجتماعی را کمتر کنند و از حضور در مراسمات شادی و عزا که عامل انتشار ویروس کرونا است، خودداری کنند.
 
وی گفت: ترددهای مرزی محدود و از ورود و خروج اتباع خارجی جلوگیری می شود.
 
وی با اشاره به اینکه ماموریت های اداری محدود و فقط با مجوز ستاد کرونا امکان پذیر است افزود: استفاده از ماسک و ضد عفونی کردن دست های مراجعان در ورودی ادارات، نهاد ها و دستگاه های اجرایی اجباری است و دستگاه ها موظف به اجرای آن هستند.
 
فرماندار چابهار خاطرنشان کرد: شهروندان و متصدیان واحدهای صنفی و تجاری و دارندگان وسایل نقلیه عمومی ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، حتی‌المقدور از منازل خارج نشوند و در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا اهتمام جدی داشته باشند.
 
انتهای پیام/
 
پنجشنبه ۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 456758
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *