۰
کارشناس امور سیاسی:

نظام جمهوری اسلامی حامی واقعی ملت فلسطین تا آزادی کامل است/ نفوذ شهید سلیمانی باعث تقویت جبهه مقاومت شد

جواد سرگلزائی گفت: مردم مظلوم فلسطین سال هاست که در این رنج و سلطه قرار دارند تا زمانی که این سلطه و ظلم باقی باشد نظام جمهوری اسلامی حامی و پشتیبان آنها باقی خواهد ماند.
نظام جمهوری اسلامی حامی واقعی ملت فلسطین تا آزادی کامل است/ نفوذ شهید سلیمانی باعث تقویت جبهه مقاومت شد

جواد سرگلزائی؛ کارشناس امور سیاسی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اهمیت حمایت از مردم فلسطین بیان کرد: نفی ظلم و ستم بر مردم مسلمان، نفی وابستگی و حفظ استقلال آنها از پیامدهای این اصلی است و جمهوری اسلامی ایران هر گونه تسلط بیگانگان بر مسلمانان را رد می کند و آن را یک اصل در روابط خارجی خود می‌داند.
 
وی ادامه داد: در هر نقطه ای از دنیا که مسلمانان تحت ظلم و ستم این‌چنینی قرار گرفته باشند به فریاد رسی آنان می شتابد مردم مظلوم فلسطین سال هاست که در این رنج و سلطه قرار دارند تا زمانی که این سلطه و ظلم باقی باشد نظام جمهوری اسلامی حامی و پشتیبان آنها باقی خواهد ماند.
 
وی تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار با رمضان عبدالله دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین در آذر 95 این جمله را تکرار فرمودند که رژیم صهیونیستی همچنان که قبلاً گفتیم به شرط مبارزه همگانی و متحد فلسطینی‌ها و مسلمانان با صهیونیست ها در ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت.
 
این کارشناس سیاسی گفت: مطمئناً این مسئله محقق خواهد شد اما آنچه مسلمانان را از این هدف دور نگه خواهد داشت عدم اتحاد آنان است همانگونه که رهبر معظم انقلاب اتحاد مسلمانان  را یکی از شروط اصلی محو شدن اسرائیل مطرح کردند، طرح‌های زیرکانه غرب و استکبار برای از بین بردن این اتحاد در سال‌های اخیر به وضوح قابل مشاهده است از جمله این تحرکات طرح صلح ابراهیم به ابتکار آمریکا و برای نزدیک‌تر کردن اسرائیل به کشورهای حوزه جنوبی خلیج همیشه فارس می باشد تا از طریق آن بتواند اتحاد مسلمانان را که عامل محو شدن دولت جعلی اسرائیل است را از بین ببرد هوشیاری مسلمانان می توانند نقشه های استکبار را بر آب کند.
 
وی با اشاره به نقش شهید سلیمانی در همدلی و ایجاد جبهه های مقاومت علیه استکبار اذعان کرد: از ویژگی های این سردار بزرگ اهمیت نداشتن ملیت، نژاد و جغرافیا در جهان اسلام نزد ایشان بود شاگرد مکتب امام خمینی رحمة الله به خوبی فرموده ایشان را که اسلام مرز ندارد را معنا کرد.
 
وی ادامه داد: این ویژگی ها باعث شده بود که همدلی و همراهی ویژه‌ای از طرف مسلمانان نصیب آن شهید بزرگوار شود علاوه بر آن شخصیت کاریزماتیک ایشان و نفوذ کلام سردار سلیمانی که تجارب سال‌های دفاع مقدس به ان افزوده بود در جنگ حق علیه باطل، باعث جذب همه حق جویان به شخصیت این عزیز شده بود و در آنها علاقه ویژه‌ای برای در رکاب بودن با این شهید بزرگوار در جبهه های مقاومت مسلمانان ایجاد کرده بود.
 
سرگلزائی اظهار کرد: بر اساس آیه ۶۹ سوره عنکبوت داشتن اخلاص،  یاری خداوند را برای مومنین به همراه دارد. از نشانه های انسان مومن و با اخلاص این است که اگر کاری را انجام می‌دهد برای نان و نام و نشان نیست طبق وعده ای که خداوند بزرگ داده است خلوص نیت در انجام کارها مطمئناً باعث یاری پروردگار در انجام امور خواهد شد سردار سلیمانی از مخلصین جامعه ما بود چرا که عموم مردم به ندرت از فعالیت های ایشان در جبهه های مقاومت در دهه هفتاد و هشتاد خبر داشتند.
 
وی افزود: اگر این شهید بزرگوار دنبال نام و نشان از خود بود مطمئناً قبل از اینکه دشمنان از هراس او نام ایشان را در بوق و کرنا کنند مردم ایران با فعالیت‌‌های او آشنا تر بودند پس خلوص نیت در کارها و انجام آنها فقط برای خداوند و به خاطر او مطمئنا یاری رسانی و مدد او را برای مومن در پی دارد که همیشه در صحنه های مبارزه حتی با دست پایین و تجهیزات کم برای ایشان نمود پیدا کرده است.
 
کارشناس سیاسی با اشاره به قدرت نظامی ایران که ویژه تفکر شهید سلیمانی در منطقه بود بیان کرد: توانایی های ایران در بعد دفاعی در سالهای اخیر علاوه بر ابعاد مختلف استعدادهای نظامی ، در بعد تجهیزات و به خصوص در ابزار نوین نظامی دفاعی چون پهپادها، موشک‌های دوربرد، هک و کنترل تجهیزات الکترونیکی رزمی و نظامی و قایق های تندرو به خوبی نشان از پی ریزی و برنامه‌ریزی اصولی قدرت دفاعی ایران دارد که این مهم باعث اذعان کارشناسان و فرماندهان نظامی خارجی به این توانایی های دفاعی ایران گردیده و علی رغم دشمنی با ایران آنها را وادار به اعتراف درباره قدرت نظامی ایران کرده است.
 
وی گفت: این توانایی های مادی در کنار ورود معنویات به این حوزه اثربخشی به مراتب بیشتری می تواند داشته باشد مکتب فکری حاج قاسم به عنوان الگوی از انسان مومن و معتقد به معنویات، هراس وحشتناکی را در دل هر بدخواهی به خاک و نظام جمهوری اسلامی می‌اندازد.
 
سرگلزائی خاطرنشان کرد: حاج قاسمی که در دو دهه فعالیت در سپاه قدس باعث تحولات زیادی در منطقه از جمله خروج ارتش رژیم صهیونیستی از لبنان، پیروزی لبنان در جنگ ۳۳ روزه، دستیابی حزب‌الله لبنان به توان موشکی ، دستیابی گروه‌های مقاومت فلسطینی به توان موشکی و ... به نفع مقاومت و به ضرر استکبار شده است.
 
انتهای پیام/
 
جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب: 456660
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *