۰
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خبر داد:

کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در سنین بالا با تلقیح به موقع واکسن/ تمام افراد بالای ۸۰ سال واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد

عبدالرسول خدمتی گفت: تمام افراد بالای ۸۰ سال حتی آنهایی که پرونده سلامت ندارند برای تزریق واکسن کرونا هر چه سریعتر به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.
کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در سنین بالا با تلقیح به موقع واکسن/ تمام افراد بالای ۸۰ سال واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد
عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: سالمندان بالای ۸۰ سالی که تاکنون از مراکز بهداشت برای تزریق واکسن کرونا با آنها تماس گرفته نشده، با در داشتن کارت ملی به نزدیکترین مرکز یا پایگاه بهداشتی محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی افزود: در مرحله نخست سعی کردیم با سالمندان بالای ۸۰ سال که دارای پرونده سلامت هستند تماس بگیریم اما برخی افراد تاکنون پرونده سلامت تشکیل نداده‌اند که از آنها تقاضا داریم نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت چابهار تصریح کرد: متاسفانه این گروه سنی از تزریق واکسن ترس دارند و با وجود اینکه با آنها تماس گرفته شده اما کمتر به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند و از این بابت با مشکل روبه رو شدیم.

وی ادامه داد: آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا نشان میدهد افراد مسن در معرض خطر بسیار بیشتر هستند و باید هرچه سریعتر نسبت به تلقیح واکسن اقدام کنند.

خدمتی گفت: از رسانه‌ها انتظار داریم در آگاهی بخشی به مردم و به ویژه گروه سنی بالای ۸۰ سال در این طرح بسیار مهم ما را همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال همچنان ادامه دارد افزود: امیدوارم در این مدت افراد بیشتری برای دریافت واکسن به مراکز مراجعه کنند که در شهرستان چابهار دو مرکز بهداشت شهری شماره ۲ و مرکز خدمات جامع سلامت پلان مراکز معین جهت انجام واکسیناسیون هستند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: بر اساس سند ملی واکسیناسیون ‌در فاز دوم ۱۵میلیون با تلقیح واکسن در مقابل ویروس کرونا ایمن خواهند شد.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۲
کد مطلب: 456653
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *