۰
امام جمعه موقت شهرستان چابهار:

حضرت علی(ع)؛ اسوه شجاعت، مظلومیت و عدالت در عالم/ شهادت در محراب نشانه تعالی و تکامل انسان به وسیله نماز است

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی قاسمی زاده گفت: حضرت علی(ع) اسوه شجاعت، مظلومیت و عدالت در عصر خود و حتی این زمانه بود و به شهید راه عدالت معروف است.
حضرت علی(ع)؛ اسوه  شجاعت، مظلومیت و عدالت در عالم/ شهادت در محراب نشانه تعالی و تکامل انسان به وسیله نماز است

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی قاسمی زاده؛ امام جمعه موقت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران ضمن تسلیت به‌مناسبت شهادت مظلومانه حضرت امام علی(ع) بیان کرد: عدالت از خانواده و رفتارهای فردی و شخصی ما شروع می شود و به رفتارهای جمعی و اجتماعی می رسد و عنصر عدالت در خودمان، خانواده و جامعه نهادینه کنیم خیلی از معضلات و مشکلاتی که جامعه بشری گرفتار است حل می شود.
 
امام جمعه موقت چابهار تصریح کرد: گمشده دیروز و امروز بشر عدالت است و حضرت علی(ع) همه عمر خود را در اجرای عدالت وقف کرد و به‌ واسطه تحقق این امر به شهادت در راه عدالت نائل شد.
 
وی با اشاره به الگو بودن نخستین پیشوای شیعیان برای مسلمانان، گفت: امیر مومنان(ع) به‌عنوان یک همسر و پدر به بهترین شکل ممکن در تمام دوران زندگانی خود ایفای نقش کرد و از ایشان به‌عنوان الگوی کامل در تمامی زمینه‌ها می‌توان نام برد.
 
حجت الاسلام والمسلمین قاسمی زاده ادامه داد: مولای متقیان در سیره سیاسی خویش با اجرای عدالت و خردورزی، الگوی شایسته ای از حکومت‌داری در اسلام را به تصویر کشید و آیینه تمام نمای صفات حق در میان پیروانش شد.
 
وی با اشاره به شعر «روز محشر که جان در گداز بود اولین پرسش از نماز بود» در خصوص اهمیت نماز عنوان کرد: شهادت حضرت علی(ع) در محراب به همه مسلمین گوشزد کرد که نماز انسان را به تعالی و تکامل می رساند آن نماز است که انسان را از فساد و فحشا دور خواهد کرد و شهادت امیرالمومنین در محراب عبادت به همه مسلمین این تذکر را می دهد.
 
امام جمعه موقت چابهار افزود: مسیر تاریخی اسلام در برخورد با دشمنان و مسیری که اهل بیت و نبی مکرم اسلام تعریف کردند یک مسیر تعریف شده و راه نجات جامعه اسلامی اینست که از نوکری و بردگی بلاد کفر خصوصا غرب نجات دهند.
 
وی گفت: حضرت علی(ع) به خاطر اجرای عدالت و پیاده نمودن دستورات قرآن خدا، مجبور شد که دست بسیاری از چپاول گران بیت المال را قطع کند و همین امر باعث کینه ای شد که نهایتا به شهادت آن حضرت انجامید.
 
حجت الاسلام و المسلمین قاسمی زاده خاطرنشان کرد: حکومت های اسلامی ما که در اطراف ما هستند گاو شیرده غرب هستند اما در جمهوری اسلامی به برکت اسلام ناب و هدایتگری امام راحل و امروز مقام معظم رهبری این استقلال و عزت سیاسی که در دنیا کم نظیر است این همان راهی است که می تواند ما در مقابل دشمنان با استقامت به پیروزی برساند.
 
انتهای پیام/
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۲
کد مطلب: 456652
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *