۰
فرماندار شهرستان دشتیاری:

جلوگیری از تصرف اراضی و ساخت و ساز غیرمجاز؛ ماموریت اصلی بنیاد مسکن/ تصویب 37 طرح هادی روستای برای توسعه دشتیاری

عادل عفتی گفت: مسئولیت هرگونه تصرف اراضی با کاربری عمومی در روستا به عهده بنیاد مسکن و دهیاری است و بخشداران نیز نظارت لازم را در این حوزه داشته باشند.
جلوگیری از تصرف اراضی و ساخت و ساز غیرمجاز؛ ماموریت اصلی بنیاد مسکن/ تصویب 37 طرح هادی روستای برای توسعه دشتیاری
به گزارش چهاربهاران، عادل عفتی؛ فرماندار دشتیاری در اولین جلسه کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد موثرو فوری با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیر مجاز این شهرستان بیان کرد: با توجه به اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستانهای چابهار و دشتیاری و تصویب ۳۷ طرح هادی روستایی بخش های مرکزی و باهوکلات اقدامات لازم جهت تملک اراضی مورد نیاز واقع در داخل محدوده قانونی روستاهای مربوط معمول و اراضی با کاربری مسکونی جهت احداث واحدهای مسکونی به ساکنین روستاهای مورد اشاره از سوی بنیاد مسکن باید واگذار شود.
 
وی افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های چابهار و دشتیاری براساس طرح های هادی مصوب روستایی نسبت به واگذاری اراضی ملی واقع در داخل محدوده قانونی روستاهای مربوطه با استناد قوانین و مقررات مربوطه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدامات لازم را انجام دهد.
 
فرماندار دشتیاری با اشاره به اینکه بنیاد مسکن باید در حفظ و حراست اراضی با کاربری عمومی واقع در داخل محدوده قانونی روستاها به جدیت اقدام کند تصریح کرد: مسئولیت هرگونه تصرف اراضی با کاربری عمومی در روستا به عهده بنیاد مسکن و دهیاری است و بخشداران نیز نظارت لازم را در این حوزه داشته باشند.
 
وی ادامه داد: بخشداری مرکزی، بنیاد مسکن و دهیاری بریس با استناد مفاد طرح هادی مصوب روستای بریس نسبت به شفاف سازی دقیق اراضی واگذار شده به اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام و از تصرف اراضی، ساخت و ساز غیر مجاز با برخورد قانونی جلوگیری کنند و به مدوام گزارش کامل موضوع را ارائه دهند.
 
عفتی با اشاره به جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در خارج ارحریم مصوب شهر نگور اذعان کرد: ادارات منابع طبیعی، آبخیزداری  و جهاد کشاورزی شهرستان های چابهار و دشتیاری باید در حفظ و حراست از اراضی و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در خارج از حریم مصوب شهر نگور خارج از محدوده قانونی روستاها به استناد قوانین و مقرارت اقدامات لازم را انجام دهند.
 
وی افزود: مسئولیت هرگونه کوتاهی در انجام این امر مهم که باعث ضربه زدن به مردم و دولت شود، به عهده مدیر دستگاه مربوطه است که برابر با قانون مقررات با شخص برخورد خواهد شد.
 
وی گفت: با توجه به اهمیت کالبدی روستای نوبندیان باید دستگاه های ذیرربط براساس وظایف محوله خود نسبت به جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز اقدام کنند تا این منطقه که به عنوان محور اصلی توسعه در حوزه سواحل مکران قرار دارد، دچار آسیب نشود.
 
فرماندار شهرستان دشتیاری با اشاره به ساخت و سازها در محورهای مواصلاتی یادآور شد: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دشتیاری برانجام ساخت و ساز واقع درمحورهای اصلی و فرعی راه ها به‌ویژه مجتمع‌های خدماتی و رفاهی نظارت داشته باشد.
 
وی افزود: بخشداران مرکزی و باهوکلات به استناد مفاد آیین نامه استفاده از اراضی، احداث بنا وتاسیسات در خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها مصوب هییت وزیران و قانون شهرداریها، اقدام لازم را انجام دهند و گزارش موضوع را به طور مداوم به فرمانداری شهرستان دشتیاری جهت اطلاع و برنامه ریزی طرح های بعدی ارسال کنند.
 
عفتی خاطرنشان کرد: شهرداری نگور نسبت به جلوگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز در داخل محدوده قانونی وحریم شهر نظارت کافی را داشته باشد.

انتهای پیام/
 
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴
کد مطلب: 456650
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *