۰
معلم نمونه شهرستان چابهار و معلم برتر در استان:

تعهد، افزایش سطح علمی و دوست دانش آموز بودن ویژگی یک معلم جامعه است/ نهادینه کردن فرهنگ آموزش مجازی در شرایط کرونایی

حسین بر با اشاره به ویژگی های یک معلم نمونه گفت: یک معلم نمونه در اولویت باید سعه صدر داشته باشد و کوشا، متعهد، صبور، دلسوز و با توجه به شرایط روز جامعه سطح اطلاعات خود را بالا ببرد و به عنوان یک دوست برای دانش آموزان باشد.
تعهد، افزایش سطح علمی و دوست دانش آموز بودن ویژگی یک معلم جامعه است/ نهادینه کردن فرهنگ آموزش مجازی در شرایط کرونایی
زینب حسین بر، آموزگار پایه ششم دبستان دخترانه شهید همت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به شرایط شغلی خانواده که فرهنگی بودند بیان کرد: من در یک خانواده فرهنگی بزرگ شدم و این انگیزه در من ایجاد شد که شغل معلمی را بعنوان هدف انتخاب کنم و در سال ۱۳۸۴ وارد تربیت معلم شدم.
 
وی افزود: بعد از گذراندن دوره 2 ساله تربیت معلم درسال ۱۳۸۶ بصورت تجربی کارم را در یکی از روستاهای شهرستان سراوان آغاز کردم و پا به عرصه ی شیرین معلمی گذاشتم.
 
این معلم نمونه شهرستان چابهار و معلم برتر در استان با اشاره به فعالیت های خاصی که در دوران تحصیل در سال قبل داشتند به عنوان معلم نمونه شهرستان انتخاب شدند تصریح کرد: استفاده از روش های تدریس مناسب جهت تسهیل یادگیری با توجه به شرایط کنونی کرونایی از روش های من برای دانش آموزان بود.
 
وی ادامه داد: موفقیت در هر زمینه ای سبب ایجاد احساس رضایت و خشنودی می شود که این موفقیت را مدیون دعای پدر و مادرم و حمایت های همسرم هستم.
 
حسین بر گفت: انتخاب معلم نمونه در شهرستان سبب ایجاد انگیزه بین همکاران برای تحقق اهداف آموزشی می شود و باعث رقابت سالم در بین معلمان خواهد شد.
 
آموزگار پایه ششم پیشرفت و توسعه فرهنگی در زمینه شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: توجه به تفاوت های فردی دانش آموزان و به کارگیری روشهای تدریس مناسب جهت ایجاد انگیزه و شکوفایی استعدادها پیشرفت این نوآوران را به همراه دارد.
 
وی با اشاره به اوضاع کرونایی و دانش آموزان در فضای مجازی یادآور شد: با توجه به شرایط کنونی حاکم بر جامعه و فراگیری بیماری کرونا بهترین روش برای تحقق اهداف آموزشی استفاده مناسب از فضای مجازی است البته با آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی به دانش آموزان در کنار خانواده محقق می شود.
 
حسین بر عنوان کرد: در این شرایط کرونایی کار معلمان چند برابر شده است چون شناسایی مشکلات روحی و عاطفی و در بعضی موارد مشکلات آموزشی سخت تر شده اما  با وجود این مشکلات همکاران همواره تمام تلاش خود را برای برطرف کردن موانع به کار گرفته اند.
 
وی با اشاره به تفاوت های دانش آموزان دیروز و امروز گفت: دانش آموزان امروزی با توجه به دسترسی به امکانات و تکنولوژی های جدید فعال تر و به روز تر هستند و معلمان امروزی هم متناسب با سطح نیازهای جامعه و به روز بودن دانش آموزان از روشهای تدریس نوین استفاده می کنند تا پاسخگوی سوالات دانش آموزان باشند و از استعدادهای دانش آموزان در جهت تحقق اهداف آموزشی استفاده می کنند.
 
وی با بیان اینکه 15 سال در کسوت معلمی فعالیت دارد اظهار کرد: بهترین خاطره من وقتی دانش آموز پایه اولم شروع به خواندن اولین کتاب داستان کرد و بدترین خاطره وقتی اشک از چشمان دانش آموزم بعلت نداشتن گوشی هوشمند برای شرکت در کلاس های مجازی جاری شد خیلی اندوهگین شدم.
 
معلم نمونه شهرستان چابهار با اشاره به مهم ترین دغدغه قشر معلم بیان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و اینکه واقعا تا کی ادامه دارد و عدم دسترسی برخی از دانش آموزان به گوشی هوشمند یا بسته های اینترنتی برای شرکت در کلاس های مجازی مهم ترین دغدغه ما مهلم ها است.
 
وی ادامه داد: استفاده از روشهای جایگزین مانند تهیه درسنامه و افزایش زمان پخش برنامه های شبکه آموزش برای دانش آموزانی که به گوشی هوشمند دسترسی ندارند تا از امر آموزش عقب نمانند.
 
وی با اشاره به دلایل مانع پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی تصریح کرد: عدم انگیزه که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد مثل مشکلات اقتصادی، اهمیت ندادن اولیا به تحصیل دانش آموزان، مشکلات خانوادگی، مشکلات روحی و روانی از مهم ترین موانع پیشرفت دانش آموزان است.
 
حسین بر بهترین روش ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان ضعیف را تشویق دانش آموزان و ایجاد انگیزه در آنان با به کار گیری روشهای مناسب یادگیری عنوان کرد.
 
وی با اشاره به اینکه همواره به معلم بودنم افتخار میکنم گفت: اگر به سال ها قبل بازگردم باز هم شغل معلمی را انتخاب می کنم.
 
وی با اشاره به بهترین هدیه ای در دوران معلمی عنوان کرد: پیشرفت ها و موفقیت های دانش آموزانم بهترین هدیه برای کی معلم است.
 
آموزگار پایه ششم دبستان دخترانه شهید همت شهرستان چابهار خاطر نشان کرد: با توجه به پیشرفت های لحظه ای علم و به روز بودن اطلاعات من هم بعنوان یک معلم باید اطلاعات جامع و به روز داشته باشم که مطالعه بهترین راه برای تحقق این هدف است.

انتهای پیام/
 
يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 456648
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *