۰
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار مطرح کرد:

اعلام محدودیت های جدید کرونایی به مدت 10 روز در چابهار/ اماکن گردشگری و بازارهای روز تا پایان طرح تعطیل شدند

رحمدل بامری گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان چابهار در شرایط نارنجی کرونایی محدودیت های پیش بینی شده در طرح به مدت 10 روز اعمال می شود.
اعلام محدودیت های جدید کرونایی به مدت 10 روز در چابهار/ اماکن گردشگری و بازارهای روز تا پایان طرح تعطیل شدند
به گزارش چهاربهاران، رحمدل بامری؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونای شهرستان با اعلام محدودیت های جدید بیان کرد: با آغاز موج چهارم شیوع کرونا در کشور و همچنین استان شاهد رشد موارد ابتلا و بستری ناشی از کرونا در روزهای اخیر هستیم به نحوی که در شرایط خطر و هشدار شدید قرار داده است.
 
وی با اشاره اینکه این محدودیت ها از ۲۲ تا ۳۱ فروردین سال جاری قابل اجرا است افزود: مصوبات ستادهای ملی، استانی و شهرستانی مقابله با کرونا با هدف پیشگیری از ابتلا به این ویروس و کنترل اپیدمی اتخاذ می شوند و برای تمام مسئولان و شهروندان لازم الاجرا هستند.
 
فرماندار ویژه چابهار ضمن اعلام آماده باش و هشدار جدی در سطح شهرستان و در راستای مصوبات جلسه فوق‌العاده ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: تردد و ورود برای خودروها پلاک غیر بومی و خروج برای کلیه خودروهای بومی بدون مجوز و تاییدیه لازمه از فرمانداری و سازمان منطقه آزاد ممنوع است.
 
وی ادامه داد: در صورت مشاهده این خودروها در زمان اعمال محدودیت ها، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه توسط پلیس بین راهی و پلیس راهور اعمال خواهد شد.
 
بامری با اشاره به تعطیلی مراکز تجاری و بازارها اعلام کرد: کلیه مراکز تجاری منطقه آزاد چابهار و بازارهای محلی که در گروه ۲ ، ۳ و ۴ قرار گرفته اند به مدت ۱۰ روز تعطیل هستند.
 
وی گفت: در صورت تخطی از مصوبات ستاد کرونا مغازه تا یک ماه پلمپ ومالک نیز به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.
 
فرماندار چابهار با اشاره به تعطیلی های مهمان پذیرها اذعان کرد: از پذیرش میهمان و مسافر در کلیه هتل ها، مسافرخانه ها و مهمانسراهای ادارات و دستگاههای اجرایی تا پایان طرح و شرایط عادی ممنوع است.
 
وی افزود: اعمال محدودیت پروازهاو ناوگان حمل و نقل عمومی و بین شهری تا پایان طرح و شرایط عادی از پیشنهادات به ستاداستان و ملی است.
 
وی با اشاره به تعطیلی کامل سواحل و کلیه تفرجگاه ها، اماکن گردشگری و تفریحی یادآور شد: کلیه مدارس، دانشگاه ها، مراسمات، همایش ها، برگزاری نمازهای جمعه تا پایان طرح و به شرایط عادی رسیدن شهرستان تعطیل هستند.
 
وی ادامه داد: برگزاری مراسم های عزاداری و عروسی در سطح شهرستان ممنوع و خاکسپاری اموات در شرایط فعلی باید سریعا با حضور صرفا خانواده متوفی ورعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود.
 
بامری با بیان اینکه محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ لغایت ۳ بامداد لحاظ می شود خاطرنشان کرد: برخورد بدون اغماض با مدیران و کسانی که در اجرای مصوبات ستاد کرونا کم کاری صورت گرفته به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۵
کد مطلب: 456576
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *