۰
بازهم دود تصمیم اشتباه مسئولان در چشم مردم؛

این بار نوبت فروریختن کدام مشاغل ‏است؟/تعطیلی اصناف با ممنوعیت فروش قطعه ای مرغ

تصمیم ناگهانی مسئولان امر برای کنترل وضعیت بازار مرغ مبنی بر ممنوعیت فروش قطعه ای این کالای اساسی، از یک سو منجر به افزایش قیمت این محصول و از سوی دیگر بیکاری هزاران نفر در اقصی نقاط کشور شد.
این بار نوبت فروریختن کدام مشاغل ‏است؟/تعطیلی اصناف با ممنوعیت فروش قطعه ای مرغ
به گزارش چهاربهاران به نقل از عصرهامون، بر اساس تصمیم گرفته شده در نخستین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، تا اطلاع ثانوی عرضه مرغ تکه‌ای (قطعه شده) در کلیه واحدهای صنفی ممنوع اعلام شد.

خبری که انتشار و اجرای اعمال آن از روزی شنبه 14 فروردین ماه1400 منجر به تعطیلی برخی از اصناف شد و به افزایش بیکاری در جامعه دامن زد.

بیان این مطلب بدان جهت است که گوشت و مرغ ماده اولیه واحدهای صنفی همچون هتل ها، رستوران ها، مراکز بسته بندی مواد پروتئینی و سایر مشاغل محسوب می شوند که اجرای چنین تصمیمی به تعطیلی مراکز مربوطه و بیکاری کارگران این صنوف منجر شد.

 دود این تصمیم ناگهانی برای کنترل وضعیت بازار مرغ در حالی چشم مردم را می سوزاند که از یک سو شاهد افزایش قیمت مرغ و از سوی دیگر بیکاری هزاران نفر در اقصی نقاط کشور خواهیم بود، این درحالیست که مطمئنا مادامی که این واحدهای بسته بندی مجوز دار تعطیل باشد، قطعه بندی مرغ ها در زیرزمین ها و محل های غیر بهداشتی ادامه خواهد یافت چرا که رستورانها، بیمارستانها و  مراکز این‌چنینی مشتریان اصلی قطعات مرغ هستند و مسلما به صورت مرغ کامل خرید نمی کنند؛ بنابراین برای رفع این نیاز قطعا قطعه بندی مرغ به صورت غیرقانونی در محل های غیربهداشتی و بدون مجوز صورت خواهت گرفت و این خود سرمنشا ایجاد بسیاری از مشکلات بهداشتی و سلامتی خواهد بود.

ممنوعیت فروش قطعه ای مرغ ضربه ای مهلک به مصرف کنندگان

علیرضا کیخایی، بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ما، در این خصوص بیان کرد: طی هفته اخیر تصمیمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر ممنوعیت فروش مرغ قطعه ای گرفته شد که تبعات این تصمیم اشتباه منجر به افزایش قیمت 50 درصدی مرغ قطعه ای مانند ران، پاچین، شینسل و سایر تکه های دیگر شد.

وی گفت: یکی دیگر از معایب اجرای این تصمیم افزایش قیمت نرخ رستوران ها و بیکاری نیروی کار است که اگر این تصمیمات اینگونه ادامه یابد به تعطیلی واحدهای صنفی در کشور منجر می شود.

بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور اذعان کرد: هم اکنون برخی از رستوران ها در استان سیستان وبلوچستان در حال تعطیلی صنف خود بوده که این امر نان بسیاری از خانوارها را آجر و بیکاری را در جوانترین استان کشور افزایش می دهد.

کیخایی ادامه داد: مسئولان امر باید هر چه سریعتر تدابیری اتخاذ کرده تا مانع از تداوم این تصمیم شوند چرا که هر روز شاهد افزایش تورم در جامعه هستیم، که در حال حاضر اجرای این مصوبه ضربه محکمی به مصرف کننده و مردم وارد کرده است.
 
انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب: 456566
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *