۰

بازارچه مرزی پسابندر در دهه فجر افتتاح می‌شود

مدیر بازارچه های مرزی استان سیستان وبلوچستان گفت: اقدامات زیرساختی بازارچه مرزی پسابندر در حال اجراست و در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.
بازارچه مرزی پسابندر در دهه فجر افتتاح می‌شود
به گزارش چهاربهاران، مبین علی میر بیان کرد: تنها بازارچه آبی استان با پیگیری های استاندار و در راستای اهمیت این مرز دریایی برای اشتغال و توسعه، در دهم شهریورماه سالجاری به تصویب هیئت وزیران رسید.
وی افزود: با موافقت دولت با ایجاد بازارچه مرزی پسابندر گامی دیگر در جهت اشتغال و توسعه اقتصادی و تجاری سواحل مکران برداشته شد که می‌تواند پس از راه اندازی، نقش مهمی در صادرات و واردات با کشور پاکستان و سایر کشورهای هم مرز آبی ایفا کند.
میر به اهمیت و جایگاه بالای این منطقه در حوزه اقتصاد، تجارت و گردشگری اشاره کرد و گفت: بازارچه پسابندر دارای موقعیت مهم و استراتژیک در سواحل مکران است به طوری که با راه اندازی آن می توان تبادلات تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس، پاکستان، هند و کشورهای آفریقایی برقرار نماییم.
وی ادامه داد: پس از تصویب این بازارچه، تلاش مجموعه دستگاه‌های متولی برای راه اندازی زیرساخت های اولیه در این بازارچه آغاز شد تا در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد که این امر خود رکوردی بی‌سابقه برای راه اندازی بازارچه در بازه زمانی ۵ ماهه است. 
مدیر بازارچه های استان تصریح کرد: با راه اندازی این بازارچه افزایش و رونق سطح مبادلات تجاری و ورود و خروج انواع کالا را شاهد خواهیم بود و فصل جدیدی از اشتغال گشوده می شود.
گفتنی است پَسابَندر یکی از بندرهای کوچک شهرستان دشتیاری استان سیستان بلوچستان  و آخرین نقطه از کشور ایران است.
 پسابندر در کناره خلیج گواتر و در محدوده‌ای نزدیک به مرز پاکستان و در عرض جغرافیایی ۲۵ درجه و ۴ دقیقه شمالی قرار دارد وجنوبی‌ترین نقطه ایران است.
انتهای پیام/
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب: 456337
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *