۰
تخریب چهره توریستی سواحل مکران با حرکات نمایشی رانندگان جوان؛

صنعت گردشگری نسخه شفا بخش اشتغال در جنوب شرق کشور است/لزوم برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت و آرامش مسافران

حرکات نمایشی رانندگان جوان در سواحل چند وقتی است که بلای جان مردم شده و چهره توریستی شهرستان کنارک را تخریی کرده و با افزایش و فراهم آوردن زیرساخت های گردشگری و اشتغال می توان جلوی این معضل را گرفت.
صنعت گردشگری نسخه شفا بخش اشتغال در جنوب شرق کشور است/لزوم برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت و آرامش مسافران
به گزارش چهاربهاران، صنعت گردشگري به عنوان بزرگترين و متنوع ترين صنعت در دنيا به حساب مي آيد بسياري از کشورها اين صنعت پويا را به عنوان منبع اصلي درآمد، اشتغال و رشد بخش خصوصي و توسعه ساختار زيربنايي مي دانند بر همين اساس يکي از راهبردهاي لازم که امروزه در اغلب کشورهاي جهان مورد استفاده قرار گرفته است، توسعه و گسترش گردشگري در نواحي محروم و داراي پتانسيل تفریحی و توریستی است.

رويارويي با مشکل بيکاري و ضرورت و فوريت ايجاد فرصت هاي شغلي جديد از جمله مسائل و مواردي است که رفته رفته آشکارا هم مشکل آفرين و هم اجتناب ناپذير مي شود.

اقتصاد گردشگري در استان سيستان و بلوچستان در صورت حمايت و ايجاد زير ساخت هاي اصلي مي تواند توسعه پايدار را به همراه داشته باشد، وجود شمار زيادي جاذبه هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي در استان از قابليت هاي جذب گردشگر در جنوب شرق کشور به شمار می رود.

وجود مرزهای طولانی زمینی، دریایی، مناطق مختلف باستانی و تاریخی، سدها و رودخانه های متعدد، باغات میوه های گرمسیری و صنایع دستی منحصر به فرد از دیگر توانمندی ها و جاذبه های پهناورترین استان کشور است.

شهر بندری کنارک یکی از مناطق مستعد گردشگری و جذب توریسم در جنوب سیستان و بلوچستان است که با فراهم کردن زیرساخت های لازم می تواند اقتصاد منطقه را متحول کند و امنیت و توسعه پایدار را در کنار سایر صنایع گسترش دهد.

راه اندازی خط دریایی عمان، گسترش مرز پاکستان و خط راه آهن می تواند گردشگران داخلی و خارجی متعدد را به سمت کنارک جذب کند و با ایجاد بوم گردی های محلی علاوه اشتغالزایی، فرهنگ کهن جنوب استان را به سایر ایران منتقل کند.

صنعت گردشگری در کنار ظرفیت بزرگ اقتصادی سواحل مکران می تواند راه گشای موثر برای رفع محرومیت ها و محدودیت ها باشد و از طریق جذب گردشگر و توریست بازوی قوی برای حل چالش اشتغال و اقتصاد مردم منطقه به ویژه در شهر بندری کنارک باشد.

منع تردد وسایل نقلیه در مناطق ساحلی کنارک

حمیدالدین یوسفی؛ فرماندار شهرستان کنارک در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: در راستای جذب گردشگر و تامین رفاه و آسایش آنها در شهرستان کنارک، ورودی ساحل های شهر برای تردد بیجا، مانوری و حرکات خطرناک وسایل نقلیه ممنوع و بسته شد.

وی افزود: با توجه به گزارشات دریافتی و گلایه مسافران و گردشگران از حرکات نمایشی خطرناک وسایل نقلیه در ساحل کنارک با همکاری نیروی انتظامی تا اطلاع ثّانوی تردد ممنوع و ورودی ساحل کنارک بسته خواهد شد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی تقاضا داریم تا بومیان محلی، مسافران و گردشگران از تردد با وسیله نقلیه خود در محل ساحل شهر کنارک جلوگیری کنند.

فرماندار کنارک تصریح کرد: مردم این شهرستان سوابق کهن و درخشانی در مهمان نوازی دارند و قطعا میارجلی خوبی از کردشگران می کنند اما از همه کسانی که به این شهرستان سفر می کند، تقاضا داریم، پروتکل های بهداشتی را که یک مسئله مهم جامعه بوده، رعایت کنند.

توسعه صنعت گردشگری با بوم گردی اقتصادی می شود

وی گفت: توجه به گردشگری منطقه و ایجاد اشتغالزایی نیازمند برنامه ریزی و همکاری همه جانبه مردم و مسئولین مرتبط در سواحل مکران است.

یوسفی اذعان کرد: ظرفیت های منطقه در توسعه صنعت گردشگری منطقه می تواند امنیت پایدار و اقتصادی مثالزدنی فراهم کنند و چالش بیکاری رو برای جوانان جنوب استان حل کنند.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد بوم گردی محلی یک اقدام موثر برای جذب گردشکر در کنارک است و مردم محلی می توانند از طریق اداره میراث پیگیری کنند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
کد مطلب: 456332
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *