۰
توجه به تولید داخلی رمز موفقیت صنعت می شود؛

قطار توسعه سواحل مکران روی ریل پیشرفت صنایع/ شرکت آریا پروفیل چابهار توان تبدیل شدن به برند مرغوب ایرانی را دارد

کارآفرینی و حمایت از تولید عامل شتاب در توسعه سواحل مکران است و واحد تولیدی آریا پروفیل چابهار توانایی تامین بخشی از پروفیل و لوله های گازرسانی در استان را دارد.
قطار توسعه سواحل مکران روی ریل پیشرفت صنایع/ شرکت آریا پروفیل چابهار توان تبدیل شدن به برند مرغوب ایرانی را دارد
به گزارش چهاربهاران، جنوب سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت و پتانسیل های فراوان طبیعی و صنعتی بسیار زیادی برای اشتغالزایی و توسعه است تا رنگ محرومیت زدایی از چهره زیبا این خطه از کشور ما ایران برچیده شود.
 
کارآفرینی و اشتغالزایی می توانند علاوه بر تامین معیشت زندگی مردمان سرزمین نخل و آفتاب، باعث توسعه منطقه و افزایش اقتصاد نظام با تکیه بر توجه به محصولات و توان داخلی شود به گونه ای که رهبر انقلاب برای اهمیت این موضوع نگاه ویژه به گسترش عمرانی و آبادنی جنوب سیستان و بلوچستان تحت عنوان "توسعه سواحل مکران" دارد.
 
استفاده از ظرفیت های طبیعی جنوب استان نظیر دریا و محصولات آبزی، معادن، گردشگری در کنار ایجاد صنایع مختلف نیازمند توجه مسئولین مربوطه است که می توانند با فراهم کردن شرایط و امکانات لازم به این امر مهم اهتمام ورزند و باعث رشد و ارتقاء شوند.
 
پرداخت تسهیلات مناسب بانکی، حمایت از کالا و محصولات داخلی در پروژه و طرح های عمرانی و آبادانی، حذف واردات کالاهای مشابه تولید داخل، آموزش و فرهنگ سازی برای ایجاد کارآفرینی و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، تامین شرایط مناسب سرمایه گذاری از جمله اقدامات لازم و مهم مسئولین مربوطه برای فراهم کردن شرایط لازم است تا با ایجاد یک کارآفرینی و اشتغالزایی باعث توسعه پایدار در جنوب سیستان و بلوچستان باشند.
 
عدم پایداری در توسعه و اشتغالزایی علاوه بر ضربه زدن به رشد اقتصادی، عامل مخربی برای آسیب وارد شدن به معیشت زندگی مردم می شود و این مسئله به طور مستقیم در گسترش منطقه و تحقق برنامه های آینده ایران تاثیر بسزایی دارد و خدشه دار شدن تامین امنیت و آسایش برای خانواده ها و سرمایه گذاران ثمره این چالش خواهد بود.
 
واحد تولیدی آریا پروفیل چابهار مصداق بارز و موفق صنعتی است که با حمایت مسئولین توانسته امروز علاوه بر تولید و تامین محصولات پروژه و طرح های داخل استان، چشم اندازی برای مطرح شدن به عنوان یک برند ایرانی در صنعت پروفیل و لوله داشته باشد.
 
ظرفیت اسمی 130 هزار تنی تولید انواع پروفیل در شرکت آریا پروفیل چابهار

محمد قاسمی؛ معاون امور بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: شرکت آریا پروفیل، یکی از واحدهای تولیدی مستقر در پیکره صنعتی منطقه آزاد چابهار در سال ۱۳۹۶ راه اندازی شد و در زمینه تولید انواع پروفیل با مقاطع چهار گوش در ابعاد مختلف و نیز مقاطع دایره ای تا چهار اینچ جهت مصارف لوله کشی گاز شهری و پروفیل باز، فعال است.
 
وی میزان سرمایه گذاری اولیه واحد را ۲۲۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: میزان سرمایه گذاری طرح توسعه تحقق یافته به میزان ۳۱۰ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم در ظرفیت اسمی ۱۳۰ هزار تن سالیانه، حدود ۴۰۰ تن روزانه با حدود ۸۰ نفر است
 
واحد تولیدی آریا پروفیل چابهار توانایی تامین بخشی از پروفیل و لوله های گازرسانی در استان را دارد
 
این مقام مسئول ادامه داد: این واحد تولیدی توانایی تامین قسمتی از پروفیل مورد نیاز واحدهای صنفی تولیدی آهنگری استان را دارد وبا توجه به پروژه های در دست اجرای گاز کشی شهری در سطح استان، بجای خرید لوله گاز از سایر استان ها، امکان تامین لوله های مذکور از طریق این واحد وجود دارد و این واحد مراحل پایانی اخذ استانداردهای مورد نیاز را طی می کند.
 
وی گفت: به منظور حمایت از سرمایه گذاری انجام شده و ایجاد ارزش افزوده و نیز حفظ اشتغال مستقیم و غیر مستقیم، برطرف کردن مشکلات این واحد دارای اهمیت است.
 
قاسمی اذعان کرد: از مهمترین مشکلات واحد تولیدی مذکور تامین مواد اولیه واحد ورق سرد و گرم به میزان ظرفیت اسمی تولید از طریق فولاد مبارکه است.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر میزان سهمیه تخصیصی این واحد بطور ماهانه حدود هزار تن ورق سرد و ورق گرم است و برای اینکه واحد بتواند در ظرفیت اسمی فعالیت کند و مصارف استانی را پاسخگو باشد، حداقل به هفت هزار و ۵۰۰ تن ماهیانه ورق سرد و گرم نیاز دارد.
 
معاون امور بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت استان گفت: ارتقاء توان تولید و کیفیت این واحد تولیدی باعث می شود تا در آینده علاوه بر تامین نیاز داخل استان، به عنوان یک برند مرغوب و با اصالت ایرانی مطرح شود و حتی زمینه صادرات به خارج کشور را هم داشته باشد.
 
تولیدات نهایی شرکت آریا پروفیل تامین کننده بازار منطقه جنوبشرق کشور است
 
سید محمد موسوی؛ رییس هیات مدیره شرکت آریا پروفیل منطقه آزادچابهار در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به تولیدات این شرکت گفت: محصولات نهایی شرکت از جمله تولید انواع قوطی پروفیل و مقاطع فولادی، همچنین لوله‌های داربستی، لوله‌های گاز و انواع لوله‌های سیاه درزدار و بدون درز نیاز سیستان و بلوچستان و استان‌های هرمزگان و کرمان را برطرف می‌کند.
 
وی تصریح کرد: مشکلات تحریم‌ها در سال‌های گذشته سبب شده تا مزیت‌های اقتصادی صادرات در کشورمان از بین برود در حالی که محصولات شرکت به کشورهای افغانستان، پاکستان و عمان صادرات می شده است.
 
رییس هیات مدیره شرکت آریا پروفیل با اشاره به اینکه بهره‌برداری از واحد فولاد مکران می‌تواند تضمین کننده تامین مواد اولیه مورد نیاز باشد خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای توسعه فازهای دیگر با هدف تولید مفتول‌های فلزی و گالوانیزه، همچنین تولید ورق‌های رول، پانچ و ساندویچ پنل در این شرکت کاملا خصوصی شده است.

انتهای پیام/
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۳
کد مطلب: 456111
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *