۰
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار:

تجهیز و تکمیل مجتمع ذخیره سازی طریق القدس چابهار باید با جدیت پیگیری شود/ افزایش ذخیره سازی و صادرات کالا با راه اندازی فاز جدید

رحمدل بامری گفت: تکمیل بازسازی انبارها جهت جذب بیشتر کشتی به بندر و تخلیه و ذخیره سازی حداکثری کالاهای اساسی از ضروریات مجتمع ذخیره سازی طریق القدس چابهار است.
تجهیز و تکمیل مجتمع ذخیره سازی طریق القدس چابهار باید با جدیت پیگیری شود/ افزایش ذخیره سازی و صادرات کالا با راه اندازی فاز جدید
رحمدل بامری؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در حاشیه بازدید از ادامه وضعیت بازسازی مجتمع ذخیره سازی انبارهای طریق القدس مکران در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: بازسازی و نوسازی چهار انبار مجتمع ذخیره سازی مکران(انبارهای طریق القدس) با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن نگهداری کالای اساسی و ارسال محموله های گندم و شکر خام به مقاصد استان های کشور باید با جدیدت پیگیری شود.
 
وی افزود: مجتمع ذخیره سازی مکران چابهار که از اهمیت استراتژیک در انتقال کالاهای اساسی کشور برخوردار است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد
 
برات خواجه سرپرست مدیریت ویژه غله و خدمات بازرگانی بندر چابهار گفت: حمل سریع کالاهای اساسی از بندر چابهار از اولویت های مهم است.
 
وی افزود: رساندن فیبر نوری، راه اندازی برج های نوری و روشنایی محوطه انبارها، ساختن سرویس های بهداشتی و حمام جهت رفاه رانندگان کامیون های سنگین، شن ریزی محوطه، خاک برداری اطراف انبارها از مهم ترین اقدامات برای مجتمع ذخیره سازی طریق القدس چابهار است.
 
این مقام مسئول با اشاره به عملکرد نیمه نخست سال ۹۹ تصریح کرد: تعداد ۱۰ فروند کشتی شامل کالاهای اساسی توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در بندر چابهار پهلوگیری کردند.
 
وی ادامه داد: این کالاهای اساسی به وزن کل ۵۷۲ هزار و ۷۸۸ تن بوده که از این مجموع ۷ فروند کشتی حامل ۴۷۸ هزار و ۹۷۸ تن گندم و ۲ فروند کشتی حامل ۲۷ هزار تن برنج و یک فروند حامل ۶۶ هزار و ۷۰۰ تن شکر خام بودند.
 
خواجه گفت: عملیات تخلیه و ترخیص که بخشی به انبارهای مکران حمل و ذخیره سازی شده با همکاری ادارات چابهار، گمرک، بنادر و دریانوردی، جهاد و کشاورزی، استاندارد، بهداشت انجام شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: بخشی هم از کشتی به صورت مستقیم با ناوگان حمل و نقل جاده ای به کارخانجات و سیلوهای گندم استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، اصفهان، تهران، خراسان رضوی ، شمالی، جنوبی از بندر چابهار ارسال شده و در حال ارسال می باشد.
 
انتهای پیام/
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 456043
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *