۰

منطقه آزاد چابهار از کمک مالی به مدرسه استعداد پروری محرومان سرباز زد/ مدرسه دانا و توانا به حال خود رها شده است

مدیر مدرسه دانا و توانا که شروع پر قدرتی را در هنگام تاسیس این مدرسه داشت، حال با گذشت نزدیک به سه سال از تاسیس این واحد آموزشی و با توجه به اینکه منطقه آزاد چابهار از تعهدات مالی خود به این مدرسه استعداد پروری محرومان سرباز زده است.
منطقه آزاد چابهار از کمک مالی به مدرسه استعداد پروری محرومان سرباز زد/ مدرسه دانا و توانا به حال خود رها شده است
به گزارش چهاربهاران، دبيرستان دانا و توانا قرار بود يكي از خدمات ماندگار منطقه آزاد براي مردم چابهار باشد که در آینده در تربيت نيروي انساني تاثير سهم بسزایی داشته باشد.

اين دبيرستان که با حمايت مديرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و دانشگاه بين المللي چابهار با امكانات رفاهي نظير خوابگاه، لابراتوار زبان انگليسي، كتابخانه، كلاس كامپيوتر و تحت نظر بهترين مربيان و مشاورين تحصيلي كمك بزرگي براي رشد دانش آموزان محروم بلوچستان راه اندازي شده بود حالا با استعفای مدیر مدرسه به دلیل مشکلات مالی به بم بست خورده است.
 
مدیر مدرسه دانا و توانا که شروع پر قدرتی را در هنگام تاسیس این مدرسه داشت، حال با گذشت نزدیک به سه سال از تاسیس این واحد آموزشی و با توجه به اینکه منطقه آزاد چابهار از تعهدات مالی خود به این مدرسه استعداد پروری محرومان سرباز زده است.

در این مدارس همچنین قرار بود حمایت تحصیلی و بورسیه برای پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسری و راه اندازی صندوق دانش آموختگان دانا و توانا برای پشتیبانی و حمایت اقشار کمتر برخوردار در دوران تحصیل توسط سازمان منطقه آزاد چابهار انجام شود.
 
مدیر دبیرستان دانا و توانا در گفت‌و‌گو با خبرنگار چهاربهاران گفت: سال ۹۶ تصمیم به تاسیس این دبیرستان گرفته و به همت دژکام، مدیر وقت دانشگاه بین المللی و هیئت مدیره منطقه آزاد چابهار این محل تاسیس شد و اینجا برای یک سری از دانش‌آموزان مستعد و بی‌بضاعت که با مشکل مالی روبرو بودند، در یک محیط استاندارد آموزشی و با توجه به داشتن خوابگاه و فضای مناسب آموزشی، شروع به کار کرد.
 
بهرام میرزایی بیان کرد: این اتفاق قرار بود باعث شود تا دانش‌آموزان مستعد و بی‌بضاعت بتوانند درس بخوانند و برای آینده جامعه خود مفید باشند که سال اول دانش‌آموزان پیش دانشگاهی جذب این مرکز شدند و در آن سال بدون آزمون ورودی و با معدل دیپلم، ۱۵ دانش‌آموز تجربی و ۱۵ دانش‌آموز ریاضی جذب، که ۲۶ نفرشان از طریق آزمون کنکور سراسری در دانشگاه‌های دولتی برتر مانند شریف قبول شدند.
 
وی ادامه داد: از این برنامه هم دانشگاه و هم سازمان منطقه آزاد استقبال ویژه‌ای کردند و هم اینکه از طرف رئیس دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ما به تهران دعوت شدیم و مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتیم و از کردی مدیرعامل منطقه آزادچابهار نیز تقدیر و تشکر ویژه انجام شد و بانک گفت این اتفاق را برای دختران آن منطقه نیز رقم بزنید که مدیرعامل منطقه آزاد تعهد کرد بودجه درس خواندن شاگردان بی بضاعت را تمام و کمال خودش گردن بگیرد. 
 
مدیر مدرسه افزود: قرار بود این حرکت الگویی شود برای بقیه مناطق آزاد کشور و ما نیز امید زیادی پیدا کردیم و تشویق شدیم که منطقه آزاد چابهار مصوب کرد ۷۰۰ میلیون تومان برای سال ۹۷ به عنوان ردیف بودجه برای این مدرسه تخصیص دهد و اگر چه خیلی دیر پرداخت ها صورت گرفت اما همین موضوع یعنی کمک مالی ویژه منطقه آزاد چابهار، مشوق ما بود و ما انگیزه پیدا کردیم.
 
وی تصریح کرد: آن موقع منطقه آزاد متعهد شد دانش آموزان مستعد و مستمندی که با برگزاری آزمون موفق به ورود به این موسسه آموزشی می شوند، رایگان در آن تحصیل کنند و هزینه هایشان را منطقه آزاد چابهار تقبل می‌کند و امسال منطقه آزاد چابهار برخلاف تعهدی که داشت، ردیف بودجه یک و نیم میلیارد تومانی برای این مدرسه، تنها ۵۰۰ میلیون تومان به ما پرداخت کرد که آن هم در همین ماه اخیر پرداخت شده است.
 
مدیر مدرسه دانا و توانا در منطقه آزاد چابهار ادامه داد: مشکلات ما از پنج ماه گذشته شروع شده بود اما منطقه آزاد با این وجود تازه این ماه پرداخت امسال خود را انجام داده است درحالیکه ما در پرداخت حقوق دبیران، غذای دانش‌آموزان و هزینه‌های دیگر به زور تا به امروز دوام آورده‌ایم و حتی به چشم اندازی که طراحی شده بود نرسیدیم و برای مثال همه کلاس‌های تقویتی، کنکور، مهارت اجتماعی و کامپیوتر که قرار بود محیط آموزشی متفاوت و استاندارد پدید بیاورد کنسل شدند.
 
میرزایی خاطرنشان کرد: وقتی مدیر مدرسه با وجود چنین شرایطی نمی‌تواند برنامه‌هایی که برای پرورش استعداد دانش‌آموزان است را اجرایی کند، تنها راهکارش این است که استعفا دهد؛ چراکه شواهد نشان از این دارد که اکنون آموزش از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد چابهار خارج شده است و وقتی که منطقه آزاد، به عنوان موسس و پایه‌گذار توان پرداخت مالی این دبیرستان را ندارد، چگونه قرار است ۱۰ میلیارد تومان برای بازسازی مدارس سیل زده دشتیاری در نظر بگیرد، شاید ماجرای این کمک ده میلیارد تومانی نیز مانند همین مدرسه، یک شعار و شوآف است تا تبلیغی برای خودشان انجام بدهند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۵
کد مطلب: 454696
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *