۰

تهدید کشاورزی کنارک با برداشت بی رویه آب از سفره های زیر زمینی

مدیر جهاد کشاورزی کنارک گفت: برداشت بی رویه آب از سفره های زیر زمینی باعث نابودی کشاورزی در مزارع این شهرستان می شود و باید تدابیر لازم اندیشیده شود.
تهدید کشاورزی کنارک با برداشت بی رویه آب از سفره های زیر زمینی
محمد سعید اولیایی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: تشکیل تعاونی کشاورزی در «زرآباد» الزامی است و منطقه را در زمینه کشاورزی خودکفا می کنند ازاینرو طرح توسعه کشت محصولات باغی در شهرستان کنارک در دستور کار جهاد کشاورزی این شهرستان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه محصولات متفاوتی به صورت یکپارچه در مزارع این شهرستان کشت می شود افزود: کشت کلزا یکی از بهترین محصولات سوده در منطقه می باشد همچنین اصلاح خاک و از بین رفتن بیماری و آفت خاک را بعد از کشت حاصل می کند.

مدیر جهاد کشاورزی کنارک در خصوص باغات موز کنارک ادامه داد: نهال های این باغات به صورت کشت بافت به این مکان منتقل شده است و فناوری شده ترین نهال های دنیا همین نهال های کشت بافت می باشند که باغداران در این منطقه کشت کرده اند.

وی با اشاره به سیستم آبیاری برخی باغات این منطقه با روش آبیاری نوین تحت فشار خاطرنشان کرد: ۳۰ تن در هر هکتار تولید موز باعث رونق اشتغال و ارزش افزوده برای مردم این منطقه شده است.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 454309
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *