۰

طرح شهردار دانش آموز در مدارس شهرستان چابهار اجرایی شد

شهردار بندر چابهار گفت: طرح شهردار دانش آموز برای آماده سازی آینده جامعه استاندارد در زمینه زیباسازی شهری و توجه به مقررات و قوانین فرهنگ شهری در مدارس چابهار اجرایی شده است.
طرح شهردار دانش آموز در مدارس شهرستان چابهار اجرایی شد
یونس حقانی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: این طرح به منظور واقعي تر نمودن نقش شوراهای دانش آموزی و شهرداران مدارس، آموزش رويكرد محله گرايی و زمينه سازی تحقق توسعه محله ای برای دانش آموزان و توجه به تحقق سياست هاي شهرداری ها اجرا شده است.

وی با اشاره به تامين آگاهي هاي مورد نياز زندگي شهري در محيط مدرسه افزود: آموزش و مهارت هاي زندگي با كيفيت ، سازماندهي حداكثر توانمندي هاي دانش آموزان، ساختار گرايي مطابق با ساختار شهرداري در مدرسه، تقويت روحيه همكاري گروهي و تقسيم كار جمعي من جمله مشخصه های این طرح می باشد.

شهردار بندر چابهار ادامه داد: توجه به ارتقاء تحصيلي دانش آموزان، حاكميت خرد جمعي و سلسله مراتب سازماني از خرد به كلان، تقسيم وظايف گسترده سازماني در سطوح مختلف و گسترش نشاط و شور در فعاليت هاي اجتماعي می تواند در پایان این طرح ها به عنوان یک دستاورد محسوب شود.

حقانی تشریح کرد: برقراري ارتباطات كافي دانش آموزان با مراكز و نهادهاي محله اي، ارايه ی آموزش هاي پايه شهروندي در سنين نوجواني، شخصيت بخشيدن و الگوسازي مناسب براي نوجوانان، تقويت روحيه مشاركت جويي نوجوانان و مسئوليت پذيري آنان ، تحقق زمينه ی نقش پذيري اجتماعي و ايجاد آمادگي لازم براي حضور فعال در جامعه توسط دانش آموزان به خانواده ها منتقل می شود.

وی با اشاره به فراگيري مسئوليت ها از معاونت به مسئول و گروه هاي كاري در مدرسه توسط خود دانش آموزان تشریح کرد: ايجاد زمينه رشد از طريق رقابت سالم براي ارتقاء جايگاه سازماني، توجه به نيازهاي فعلي جامعه و مديريت شهري، تقويت بخش نظارت دانش آموزي بر كليه مراحل اجرا و تقويت بخش نظارت دانش آموزان در این طرح جای دارد.

وی خاطرنشان کرد: هدف عمده اين طرح آشنا شدن فرزندان ميهن اسلامي مان با مشاركت گروهي، مسئوليت پذيري و بر عهده گرفتن وظايف مشخص در مدرسه تحت نظر مسئولين مدارس است تا در نهايت اين عزيزان از سنين نوجواني همراه با ارتقاء كيفيت تحصيلي و پيشرفت هاي درسي، با كار جمعي و خدمت صادقانه به ديگران آشنا شوند و اهميت مشاركت هاي اجتماعي را در محيط خود دريابند و با حقوق و وظايف خود به عنوان يك شهروند آشنا شوند.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 454308
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *