۰
بازخوانی حادثه تروریستی تاسوعای حسینی چابهار؛

حادثه تروریستی تاسوعای چابهار داغ جنایتی که با گذشت 9 سال فراموش نخواهد شد/ شهدای تاسوعا، کربلائیان همیشه جاوید چابهار

نام چابهار با نام تاسوعای حسینی عجین گشته است، تاسوعای خونینی که شیعه وسنی در کنار هم به خون غلطیدند و جانشان را در راه سیدالشهدا فدا کردند.
حادثه تروریستی تاسوعای چابهار داغ جنایتی که با گذشت 9 سال فراموش نخواهد شد/ شهدای تاسوعا، کربلائیان همیشه جاوید چابهار
به گزارش چهاربهاران، حادثه کربلا دارنده پیام و عبرتهایی است که گویی در سیر تاریخ اسلام تکرار وتکرار می شود در هر بار جبهه یزیدیان و حسینیان در مقابل هم قرار می گیرد و رسالت زینبیون سخت و سختر می شود.

هر چند فرزند رسول الله با قیام خود  می خواست با شهادتش جامعه بخواب رفته آن دوران را بیدار کند و نگذراد اسلام به جاهلیت برگردد؛هر چند زینبیون با رسواکردن چهره باطل یزیدیان جامعه را از انحراف عمیقی نجات داد ولی  در همه ادوار تاریخ اسلام نیز امکان به انحراف رفتن اسلام از سرچشمه اصلیش وجود دارد.

در تاسوعای سال 89 یزیدیان که کینه کربلا و رسوایی خاندانشان را در دل داشتند شمریان زمان را به میان عاشقان حضرت ابوالفضل (ع) و امام حسین(ع) فرستادند و بار دیگر  دفتر کربلا با خون ده ها شهید از رهروان راه سیدالشهدا دوباره باز و نام پیروان آن حضرت ثبت شد.

در طول تاریخ اهل بیت و محبان در هر دوره ای به نوعی قربانی این کج فهمی ها شدند و همانند اولیای صالح خدا مورد ظلم واقع می شدند و این روایت همچنان ادامه دارد؛ حادثه تروریستی تاسوعای سال ۸۹ نیز ادامه مظلومیت پیروان ائمه اطهار بود و رهروان سیدالشهدا قربانی کین و غضب و تحجر شدند و در عزاداری امام حسین(ع) به شهادت رسیدند.
 
بازخوانی حادثه تاسوعای حسینی چابهار
ظهر نهم محرم الحرام در روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۸۹ در تاسوعای حسینی دسته های سینه زنی پس از طی کردن مسیر کم کم خود را برای ورود به مسجد و نماز ظهر آماده می کردند فریاد یا ابوالفضل عباس فضا را پرکرده بود، باری دیگر دستان پلید کفار در حالی که مسلمانان بی دفاع و سوگوار این شهرستان برای یادآوری و زنده نگاه داشتن ارزش های قیام عاشورا مشغول عزاداری بودند جنایتی خونین را رقم زد.

این حادثه در ساعت ۱۰:۳۰ در نزدیکی مسجد امام حسین (ع) و میدان فرمانداری چابهار توسط گروهک تروریستی جندالشیطان به وقوع پیوست. تعداد 39 تن از پیروان راستین سرور و سالار شهیدان در خون خود غلتیدند و به قافله شهدای اسلام پیوستند و ۹۵ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

عوامل این جنایت ۴ نفر بودند. دو نفر از آنان کمربند انفجاری خود را در نزدیکی مسجد امام حسین(ع) و میدان فرمانداری چابهار منفجر کردند. این زمانی بود که مردم به قصد عزاداری تاسوعای حسینی در حال حرکت به سوی مسجد بودند. نفر سوم قصد داشت جلیقه انتحاری خود را در بین جمعیتی که برای امدادرسانی به شهداء و مجروحین تجمع کرده بودند منفجر کند؛ اما با هوشیاری ماموران امنیتی هدف قرار گرفت و به هلاکت رسید و نفر چهارم نیز دستگیر شد.

 تکرار شهادت علی اصغر حسین(ع)
نامش ثنا بود طفلی شش ماهه که به همراه مادرش برای اولین بار پس از ولادتش در عزای حسین شرکت می کرد، مادرش مصافتی را طی کرده بود نوزاد گرسنه و تشنه اش می شود همچون علی اصغر تقلا می کند.

مادرش به حاشیه خیابان می رود تاکام کودک را سیراب کند و هنوز ننشسته بود که ترکش کین همچون نیزه سه پیکانه علی اصغر سر و گلویش را شکافت و لب تشنه به همراه مادرش به دیدار کربلائیان شتافتند تا از دامان اهل بیت سیراب کرد.

شهید چراغ مکان مدافع اهل سنت هیئت عزاداری امام حسین(ع)
شهید چراغ مکان به کوری چشم دشمنانی که قصر تفرقه دارند همچون هر سال از هیئات سینه زنی امام حسین(ع) مراقبت می کرد، این بسیجی دلاور با شهامت و جسارت بسیار در همه مراسمات مذهبی برادران شیعه خود شرکت می کند تا مبادا دشمنان قصد نفوذ و خرابکاری داشته باشند و پس از به هلاکت رسیدن عامل انتحاری اول وی بلافاصله سوار برموتور شده و به نفر همراه خود می گوید تو مراقب اینجا باش من خودم می روم و سوار بر موتور شد که ترکشهای عامل دوم از پشت به بدنش اصابت می کند و از روی موتور به زمین برخورد می کند و در دم شربت شهادت را می نوشد.

  سقای خردسالی که با لب تشنه شهید شد
باری جلوه های زیبای آن روز ادامه دارد این بار مطهره ناروئی که از شب قبل بی قرار حضور در مراسم سینه زنی بود و گویی شهادت به او الهام شده بود چرا که لباس مراسم فردار را همان شب پوشید و به همان لباس به خواب رفت.

پس از نماز صبح زود تر از همه اماده رفتن بود می خواست برای هیئت کاری بکند، به سقا خانه می رفت و با پرکردن بطری های نوشابه و لیوانهای شربت انها را به عزاداران می رساند و دوباره برمی گشت و در این میان خودش از شربت نخورد تا اینکه در مرحله بعدی مراجعه به سقاخانه و انفجار عامل دومی بر زمین افتاد و در حالی که می گفت تشنه ام جگرم می سوزد به جرگه شهدای آن روز پیوست.

هوشیاری جامعه اهل سنت پس از حادثه
هدف اول دشمن از این حادثه هولناک ایجاد اختلاف بین صفوف شیعه و سنی بود و البته با هوشیاری جامعه اهل سنت و حضور ده ها هزار نفری در روز تشییع پیکر شهدای تاسوعا مهر باطلی بر همه اقدامات تکفیریها زدند.
مولوی عبدالرحمان مولازهی با سخنرانی آتشین تاریخ عاملین ترور را کافر خواند و از همه مردم خواست در مقابل دسیسه های دشمنان هوشیار باشند.

در مراسم تشییع که با حضور وزیر وقت دولت برگزار شد در پایان مراسم شیعه و سنی با مشتهای گره کرده در کنار یکدیگر شعار استکباری سنتیزی و تبری از عاملان ترور را سردادند و بیانیه های پی در پی علمای اهل سنت در محکومیت این حادثه تلخ همه اهداف دشمن را نقش بر آب کرد.

وقتی پای هنر نیز برای وحدت به میان می آید
ساخت مجسمه شهدای تاسوعای حسینی توسط هنرمند اهل سنت چابهاری استاد یادگار زاده و جانمایی آن در میدان شهدای تاسوعای حسینی و محل حادثه خود تلاشی بود که با زبان هنر به همه دشمنان فهماند که همه مردم و اقشار جامعه اهل سنت در کنار برادران شیعه از دستاوردها و اعتقادات همدیگر دفاع می کنند و نمی گذارند احدی به این وحدت وهمبستگی خللی وارد کنند.

هم اکنون که در طلیعه ماه محرم، ماه غلبه خون بر شمشیر و پیروزی حق بر علیه باطل قرار داریم یک بار دیگر حضور پر شور مردم در هیئت های عزاداری نشان داد که این جنایات بر خلاف باور غلط دشمن که فکر می کرد می تواند ذره ای از فروغ این فرهنگ بکاهد بی تاثیر مانده است و پیروان مکتب حسین(ع) ذره ای ترس و واهمه از تیر دشمنان و جاهلان زمانه ندارند زیرا نخستین درس این مکتب شهادت و ایثار است.

انتهای پیام/
دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب: 454076
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *