۰
فرمانده کل سپاه در زاهدان خبر داد:

تعریف 9500پروژه محرومیت زدایی برای سیستان وبلوچستان/امنیت جنوب شرق کشور خط قرمز ماست/ تلاش سپاه برای تامین امنیت و معیشت

فرمانده کل سپاه در زاهدان گفت: 9500 پروژه محرومیت زدایی برای استان سیستان وبلوچستان تعریف شده است که امروز 2533 پروژه افتتاح خواهد شد.
تعریف 9500پروژه محرومیت زدایی برای سیستان وبلوچستان/امنیت جنوب شرق کشور خط قرمز ماست/ تلاش سپاه برای تامین امنیت و معیشت
به گزارش چهاربهاران به نقل از  عصرهامون، سردار سرلشکر سلامی صبح امروز در بدو ورود به زاهدان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و سپس بازدیدی از نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای بسیجیان منطقه انجام داد.
 
سردار سلامی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: تامین امنیت منطقه و مردمان سیستان وبلوچستان برای نظام، رهبری و نیروی زمینی سپاه بسیار مهم می باشد که خدشه وارد کردن به آن خط قرمز ماست.
 
وی افزود: نیروی زمینی سپاه تمامی امکانات و تجهیزات خود را در این منطقه برای تامین امنیت پایدار، فراگیر و متکی بر حضور و مشارکت بومیان منطقه مستقر کرده است و موفق شده ایم در این منطقه امنیت در مفهوم جدید را ایجاد کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: امروزه سیستان وبلوچستان جزو یکی از امن ترین استان های کشور است و هرگونه ناامنی و شرارت با واکنش سخت و قاطع فرزندان انقلابی ایران مواجه خواهد شد.
 
به گفته سردار سلامی؛ برای سیستان وبلوچستان 9هزار و500 پروژه محرومیت زدایی تعریف شده که امروز 2هزار و533 طرح افتتاح خواهد شد. همچنین 760 سری جهیزیه به نوعروسان در این استان اهدا می شود که زندگی مشترک خود را آغاز کنند.
 
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اکثر این پروژه هایی که در سیستان وبلوچستان افتتاح می شود با محوریت بهداشتی، زیرساختی، اشتغال، صنایع دستی و معیشت مردم است تا بتوانیم در کنار تامین امنیت برای اشتغال و معیشت مردم نیز گام های خوبی برداریم که به فضل الهی مردم سیستان وبلوچستان نیز همکاری های بسیار خوبی با ما در اجرای این پروژه ها داشته اند.
 
 
 ارائه خدمات مردم یاری سپاه در 6 حوزه
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق سپاه نیز در این مراسم گفت: فعالیت ها و اقدامات مردم یاری سپاه در حوزه سیستان و بلوچستان و منطقه جنوب شرق کشور از سال ۸۸ که ماموریت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه قدس در منطقه جنوب و شرق واگذار شد تاکنون در شش حوزه اصلی انجام شده است.

سردار محمد مارانی افزود: احداث و توسعه زیرساخت‌های روستایی در قالب دو هزار و212 پروژه شامل جاده‌های روستایی، احداث مجموعه‌های ورزشی روباز، تکمیل و بازسازی مسجد و مرمت و بازسازی گلزار شهدا و احداث خانه بهداشت و... در سراسر استان بوده است.

وی افزود: ایجاد اشتغال مردمی با اجرای هزار و586 پروژه شامل کارگاه های صنایع دستی، پوشاک، تیرچه بلوک، در و پنجره سازی، پرورش شتر مرغ و بلدرچین و راه اندازی نانوایی بوده است.

وی تصریح کرد: در حوزه خدمات اجتماعی نیز بالغ بر ۵۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر خدمات شامل اهدای جهیزیه، توزیع بسته های معیشتی، برگزاری ضیافت افطاری، توزیع لوازم التحریر برای دانش آموزان و پوشاک مدارس، کمک نقدی به بیماران صعب العلاج، کمک هزینه تحصیلی و راه اندازی ۴۹ بیمارستان صحرایی بوده است که انصافاً خدمات شایانی به مردم منطقه ارائه شد.

وی تاکید کرد: راه اندازی بیمارستان های صحرایی در منطقه بسیار مهم و تاثیر گذار بود که قریب به یک میلیون و 900 هزار نفر از مردم تحت درمان رایگان قرار گرفتند.

به گفته مارانی؛ امروز ۷۶۰ سری جهیزیه به نوعروسان تحویل داده می‌شود که این جهیزیه ها تا درب منزل این افراد ارسال می شود.

ادامه دارد...
 
پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 453957
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *