۰
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی:

سخنان رهبر انقلاب نقشه دشمنان را خنثی کرد/ سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منجر به تقریب مذاهب اسلامی، اتحاد و انسجام می شود

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اجرایی شدن سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باعث پیشرفت کشور می شود، گفت: این سند منجر به تقریب مذاهب اسلامی، اتحاد و انسجام بیشتر مسلمانان خواهد شد.
سخنان رهبر انقلاب نقشه دشمنان را خنثی کرد/ سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منجر به تقریب مذاهب اسلامی، اتحاد و انسجام می شود

عبدالغفور ایرانژاد نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با چهاربهاران با اشاره به فراخوان رهبر انقلاب از صاحب‌نظران برای بررسی و اصلاح سند اولیه الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره دلسوز مردم کشور هستند به گونه ای که در برابر ابرقدرت های دنیا با شجاعت عمل کرده و با یک سخنرانی تمام نقشه های دشمنان را خنثی کردند.
وی با بیان اینکه الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی دارای بند های مهمی مانند اتحاد تقریب مذاهب، شکوفایی اقتصاد داخلی، استفاده از ذخایر نفتی کشور برای تولید داخلی و بسیاری از موارد ریز در پروژه های بلند مدت می باشد، گفت: در صورت اجرایی شدن چنین سند مهمی شاهد پیشرفت ها و اقدامات موثری هستیم.
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تقریب مذاهب اسلامی و تحکیم اتحاد و انسجام مسلمانان از طریق تأکید بر مشترکات دینی و پرهیز از اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی یکی از بندهای این تدابیر است که می تواند نقش مهمی در استان های دارای مذاهب مختلف داشته باشد.
ایرانژاد با اشاره به بند گسترش قطب‌های گردشگری طبیعی، فرهنگی، مذهبی و سلامت با محوریت مناطق و مراکز هویت‌ساز در این الگو افزود: منطقه آزاد چابهار می تواند با توسعه سواحل مکران مشتمل بر این بند شود همچنان که در گذشته توسعه این سواحل مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری قرار گرفته بود.
وی تصریح کرد: توقف خام فروشی منابع طبیعی ظرف ۱۵ سال از زمان شروع اجرای الگو و جایگزینی آن با زنجیره پیش‌رونده تولید ارزش افزوده ملی در داخل و خارج کشور که در این الگو آمده است یکی از موارد بسیار مهم برای جلوگیری از اتمام ذخایر تمام شدنی می باشد.
نماینده مردم چابهار در پایان خاطرنشان کرد: تدابیر در نظر گرفته شده در این الگو بسیار موثر در معیشت مردم است به طوری که بر پایه زندگی مسالمت آمیز توام با توسعه اقتصاد داخلی برنامه ریزی و تدوین شده است.
 
انتهای پیام/
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
کد مطلب: 452110
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *