۰
رئیس اداره صنعت معدن و تجارت چابهار؛

مافیای مرغ در چابهار نرخ گذاری می کنند/ قیمت گذاری و نحوه فروش سبزی حساب و کتاب ندارد

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت چابهار گفت: مافیای مرغ فروش در چابهار کار را در دست گرفته اند و مانع حضور رقبا در بازار می شوند به طوری که نرخ گذاری و واردات مرغ را به خود اختصاص داده اند.
مافیای مرغ در چابهار نرخ گذاری می کنند/ قیمت گذاری و نحوه فروش سبزی حساب و کتاب ندارد
هادی اکبری در گفت و گو با چهاربهاران، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ اکیپ دو نفره در اداره صنعت چابهار بازرسی های سطح شهر را از اصناف مختلف انجام می دهند که بسیار کم است حتی نیروهایی از اتحادیه را که کار چندانی نداشته اند به این اکیپ ها اضافه کرده ایم.

وی با استناد سخنان رئیس جمهور مبنی بر چند برابر شدن قیمت ها افزود: وقتی که رییس دولت علنا می گوید می دانیم قیمت ها دو و سه برابر شده است یقینا تولید کننده ها از این فرصت استفاده می کنند و به راحتی افزایش قیمت در فروش درج می شود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت چابهار تخلفات چابهار در خصوص اقلام فروش در ماه قبل را مورد بررسی قرار داد و تشریح کرد: پاکت شیر بزرگ به قیمت ۱۰ هزار تومان رسید در صورتی که قیمت آن چیزی کمتر از نرخ واقعی بود بنابراین بازرسان اداره با ورود به این بخش قیمت ها را به حالت اولیه برگرداندند همچنین بسیاری از اجناس دیگر در همان زمان همین روال را طی کرد.

وی در خصوص نبود گاز خانگی و افزایش قیمت ها تاکید کرد: وقتی که به غلامرضا مجیدی فرماندار وقت نامه ای ارسال کردم مبنی بر اینکه تنها یک هفته در شهر گاز وجود دارد، بعد از آن هیچ عملکردی در این خصوص صورت نگرفت که بعد از آن یک هفته توزیع گاز در چابهار به معضل تبدیل شد.

اکبری ضمن در خواست از مردم برای ارائه گزارشات تخلف اصناف به صنعت و معدن چابهار تصریح کرد: خط ۱۲۴ ما همیشه برای دریافت گزارشات مردمی فعال است از ساعت هفت صبح تا دو ظهر اپراتور اداره جوابگو می باشد و از دو به بعد پیام ها ضبط می شود و مردم می توانند پیغام بگذارند.

وی گزارشاتی مبنی بر کم فروشی، احتکار و گران فروشی اصناف سطح شهر را خواستار و خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد اجناس مورد نیاز چابهار وارداتی است به طوری که تولید مایحتاج مردم وجود ندارد بر همین اساس افزایش قیمت اقلام مورد نیاز کامیونداران در ماه گذشته و اعتصاب موقتی باعث شد تا در طی مدت زمانی کوتاه قیمت ها در سطح شهرستان بیشتر شده و حتی با کمبود کپسول خانگی گاز مواجه شویم.

انتهای پیام/
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: 452106
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *