۰

اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی بندر بریس در چابهار

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: لایروبی بندر صیادی بریس در نوار ساحلی چابهار- گواتر پس از انتظار هفت ساله با ۲۵ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.
اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی بندر بریس در چابهار
هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: بندر صیادی بریس در طول سال‌های اخیر غیرقابل تردد برای لنج‌ها بوده است ور در عملیات در پیش رو ۳۰۰ هزار متر مکعب لایروبی در این اسکله انجام می‌شود و تا سه سال آینده کار لایروبی تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.
ئی با اشاره به اشتغالزایی این بندر افزود: دو هزار و ۴۵۲ نفر در این بندر مشغول صید و صیادی می باشند که نقش مهمی در صید انواع ماهی دارند.
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به فعالیت ۴۰۲ شناور، شامل ۶۴ لنج برودتی، ۷۹ لنج یخی و ۲۵۹ قایق در بندر بریس عنوان کرد: اسکله بندر صیادی بریس از نوع سنگی و بتنی، عمق آبخور ۲ متر، طول راه ارتباطی ۸۰۰ متر، طول موج شکن آن ۵۹۴ متر، پهلوگیری اسکله ۱۶۰ متر، بازوی فرعی ۹۵ متر و وسعت حوضچه آن ۲۵ هکتار می باشد.
میرمرادزهی خاطرنشان کرد: هشت صنایع شیلاتی به تفکیک کاربری، دو کارخانه کنسرو ماهی، چهار کارخانه عمل آوری و سردخانه، یک کارخانه یخ سازی، یک کارخانه پودر ماهی و پنج تعاونی صیادی در بندر بریس فعالند.
خبرنگار: حامد رهبر کهخا
​انتهای پیام/
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۴
کد مطلب: 451888
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *