۰
مصاحبه اختصاصی چهاربهاران با نماینده منتخب حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی:

توسعه سواحل مکران؛ توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و اشتغال جوانان اولویت اول نماینده مجلس شورای اسلامی است/ خلق حماسه سیاسی ملت با بصیرت ایران موجب سرافکندگی بدخواهان نظام شد

نماینده منتخب مردم چابهار، نیکشهر، قصرقند و کنارک گفت: توسعه سواحل مکران؛ توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی، مدیریت مرزها و اشتغال جوانان اولویت اول منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی است.
عبدالغفور ایران نزاد
عبدالغفور ایران نزاد
عبدالغفور ایران نژاد در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار چهاربهاران با قدردانی از حضور حماسی مردم پای صندوقهای رای اظهار کرد: حضور میلیونی مردم در انتخابات و افزایش 15 درصدی میزان مشارک نشان از فرصت و موقعیت شناسی ملت فهیم ایران اسلامی و خلق حماسه تاریخی دیگر دارد.
تقویت زیرساختهای چابهار شرط اول توسعه و سرمایه گذاری است
 نماینده منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توسعه سواحل مکران افزود: بر اساس سند چشم انداز ششم و توسعه سواحل مکران به عنوان منطقه ای با ظرفیتهای بسیار و متحول کننده جنوب شرق کشور؛ در نظر است با تلاش و مدیریت جهادی موجبات توسعه این خطه از میهن عزیزمان را فراهم آوریم.
ایران نژاد بیان کرد: دوری از مرکز و محرومیت موجود ایجاب می کند به تقویت و تسریع در زیر ساخت های اقتصادی از جمله  گاز و راه آهن بپردازیم تا از طریق قانون گذاری وتصویب طرح های اقتصادی؛ زمینه سرمایه گذاری در منطقه را فراهم کنیم.
 
 اشتغال جوانان اولویت اول منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی
منتخب مردم چابهار، نیکشهر، کنارک وقصرقند اشتغال جوانان منطقه را نیازمند ساماندهی و مدیریت مطلوب و بهره بردن از پتانسیلها موجود در منطقه دانست و خاطر نشان کرد: مهمترین بحث در منطقه ما اشتغال است، حل این مشکل اساسی نیازمند مدیریت مناسب و بهره بردن از پتانسیلهای بسیار مناسب در منطقه است به عنوان مثال مرزهایی داریم که هنوز نابسامان است و اگر مدیریت و ساماندهی مرز ها قانونی شود اشتغال خوبی در منطقه ایجاد و خود باعث  امنیت پایدار در منطقه خواهد شد.
 
منطقه آزاد نسبت به توسعه مناطق همجوار خود مسئولیت دارد
ایران نژاد با گلایه از عدم همراهی مناسب منطقه آزاد در توسعه نواحی همجوار تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار بعد از بیست سال واندی از اغاز فعالیتش تا به  حال نتوانسته آن طور که باید و شاید در توسعه نواحی همجوار خود از جمله بندر چابهار نقش پر رنگی را ایفا کند و متاسفانه منطقه آزاد تحت تاثیر عواملی قرار گرفته از جمله  سوء مدیریت ها و عدم جذب افراد شایسته درمنطقه آزاد یا بسته به نوع با تخلفات روانه زندان می شوند.
وی به استناد قوانین منطقه آزاد تاکید کرد: یکی از مصوبات قوانین منطقه آزاد این است که اگر منطقه آزادی در مناطق محروم  جانمایی شود از ماحصل سرمایه گذاری و یا سودی که در مناطق آزاد بدست می آید سهمی برای اشتغال و زیرساخت های آن شهر مثل بیمارستان، زایشگاه، دانشگاه و ورزشگاه و اقداماتی که مردم در آن سهیم شوند و درصدی در زیر بنایی و عمرانی و حتی سرمایه گذاری در مناطق همجوار منطقه آزاد استفاده شود.
 

 
دوری از مرکز هزینه های درمانی زیادی به مردم تحمیل می شود
نماینده مجلس با انتقاد از وضعیت بهداشتی فعلی در منطقه افزود: وضعیت بهداشتی این منطقه نابسامان است، بیمارستانی با قدمت چهل سال در چابهار که در واقع برای تامین اجتماعی بوده که دانشگاه علوم پزشکی آن را تجهیز کرده و در حال حاضر قادر به پاسخگویی مردم این منطقه و حتی شهر چابهار نیست و تمام مشکلات بهداشتی کنارک، سرباز، نیکشهر، قصرقند و بخشهای همجوار بردوش این بیمارستان است.
وی ادامه داد: از طرفی مردم با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر از توان مالی خوبی جهت معالجه در شهرستان ها دیگر بهره نمی برند قطعا این باعث مشکلات عدیده ای برای خانوادها می شود و ما باید به نقطه ای برسیم که بیماران و مردم ما دیگر دغدغه هزینه های بیمارستان را نداشته باشند و استفاده از بهترین امکانات پزشکی را در منطقه خود داشته باشند.
 
پیگیر الحاق بندر چابهار به منطقه آزاد خواهم بود
ایران نژاد الحاق چابهار به منطقه آزاد را از راه کارهای توازن در منطقه آزاد و بندر چابهار عنوان کرد و افزود: راهکار بنده که در سال های پیش که بنده نماینده بودم مطالعات صورت گرفته بود و پیوست منطقه و شهر چابهار به منطقه آزاد بود و مردم شهر از مزایای منطقه آزاد بهره مند می شدند و در حال حاضر یکی از برنامه های بنده در خصوص پیوستن شهر چابهار به منطقه آزاد است البته مسائل سیاسی و اجتماعی و زمین های مردم حفظ شود.
 
وی حل شدن مشکل زمینهای دوهزار هکتاری واگذاری به شهرداری را از نتایج الحاق منطقه آزاد به چابهار دانست و بیان کرد: وضعیت زمین های شهرچابهار معادل دو هکتار که مردم در آن حضور دارند مشخص نیست که متعلق به شهرداری شهرستان چابهار است که در سال 1353 به شهرداری برای خودکفایی واگذار شد که این نابسامانی زمین ها باعث مشکلات فراوانی شده است امیدوارم مشکلات زمین های متعلق به شهرداری و وضعیت حاشیه نشینی با پیوستن به منطقه آزد حل شوند و یا از راهکارهای قانونی که در اختیار مردم قرار گیرد و سود حاصل درآمد هم به شهرداری تعلق گیرد جهت سرمایه گذاری و توسعه شهرستان صورت پذیرد.
 
وی تامین آب شرب شهرستانهای کنارک و چابهار را از اولویتهای اولیه خود عنوان کرد و گفت: اولین برنامه بنده تهیه آب شرب شهرستان است و عدم وجود سیستم آب رسانی و امکانات مناسب باعث مشکلاتی شده و در حال که ما در منطقه مشکل آب نداریم دریایی به نام ساحل مکران که در حدود 300کیلومتر مرز آبی و دو سد بزرگ پیشین و زیردان را داریم که متاسفانه مردم شهرستان چابهار و کشاورزان از مشکل بی آبی رنج می برند که این مشکل را بنده درعدم مدیریت مناسب می دانم و اگر تابحال مردم به حق خود نرسیدند این مشکل قطعا به سوء مدیریت ها برمی گردد.
 
ایجاد پتروشیمی با رعایت کامل استانداردهای زیست محیطی دنبال می شود
وی با اشاره به ایجاد شهرک پتروشیمی اشاره کرد و گفت: بنده اعتقاد دارم پتروشیمی جهت اشتغال جوانان و سرمایه گذاری خوب است ولی باید با استانداردهای محیط زیست مغایرتی نداشته باشد.
 
انتهای پیام/
 
سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۲۵
کد مطلب: 422603
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *