۰

پلمپ رستوران و کبابی در چابهار به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی

سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار از پلمپ دو صنف رستوران و کبابی به علت عدم رعایت بهداشت فردی و غذایی در بازرسی نوروزی این شهرستان خبر داد.
پلمپ رستوران و کبابی در چابهار به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی
محمود حسین بر در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: عدم رعايت بهداشت فردی، بهداشت مواد غذايی، فرآيند پخت غذا، عدم سالم سازی سبزيجات بر اساس دستورالعمل، عدم استفاده از دستكش يكبار مصرف حين كار و بالا بودن دمای يخچال ها و فريزرهاي رستوران از دلايل تعطيلی اين رستوران و کبابی می باشد.

وی با اشاره به در نظر گرفتن سلامت شهروندان افزود: در راستای طرح سلامت نوروزی تهيه غذای سالم، رعايت صحيح بهداشت محيط و بهداشت فردی از مواردی می باشند كه بازرسان به آن ها توجه خاص دارند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار ادامه داد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مورد بهداشتی ابتدا اخطار و سپس در صورت عدم رفع نواقص در مهلت مقرر از ادامه فعاليت صنف مربوطه جلوگيری و به مراجع قانونی ارجاع داده خواهند شد.

وی توجه به سلامت تغذیه مسافران و شهروندان را مهم برشمرد و تاکید کرد: شهروندان می توانند هرگونه مشكل بهداشتی را در اسرع وقت از طريق شماره تلفن ١٩٠ به شبكه بهداشت و درمان شهرستان چابهار اعلام كنند.

حسین بر با بیان اینکه طرح سلامت نوروزي از تاريخ ٢٠ اسفند ٩٧ لغايت ٢٠ فروردين ٩٨ اجرا می شود خاطرنشان کرد: كارشناسان محيط شبکه چابهار با تشكيل تيم های بازرسی بهداشتی از اماکن غذایی و حساس که مربوط به سلامت شهروندان می باشد بازدید می کنند.
انتهای پیام/
 
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۰
کد مطلب: 453265
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *